Po New Yorku a Prahe má svoj blog s portrétmi a príbehmi ľudí aj naše mesto. Vytvárajú ho deti – účastníci letnéhokurzu My Piešťany jazykovej školy Skypers

Týždňový kurz kreatívnej fotografie a písania v angličtine je určený pre deti vo veku 11 až 15 rokov, vedie ho lektorka Eadaoin Flynn z Írska. Deti získajú základy vytvárania blogov, komunikácie s respondentmi a základy novinárskej fotografie. Každý deň pridajú svoje fotografie a pár riadkov do blogu na našom portáli. Texty budú v slovenčine aj angličtine, takže si môžete precvičiť svoje jazykové znalosti. Na konci blogu je galéria, kde môžete zahlasovať za najlepšiu fotografiu.

Dnes sme sa rozhodli ísť na rôzne miesta a spýtať sa ľudí na to, čo tam robia. Precvičili sme si slovnú zásobu na tému obľúbených vecí a písali sme krátke rozhovory. Po obede sme opäť išli von a robili rozhovory v Auparku, na Kolonádnom moste, na Krajinskom moste a na Kúpeľnom ostrove. Tu si môžete pozrieť najlepšie dnešné príbehy a fotky.

Today we decided to go to some different locations and ask people about what they were doing there. We practised vocabulary about favourite things, and worked on writing short interviews. After lunch, we went out again and took photos and did interviews in Aupark, on the Colonnade bridge, on Krajinský bridge and on Spa Island. Here are today’s best stories and photos.

IMG_2395

David:

David day 2

Pochádzam z La Paz, čo je v Južnej Amerike v Bolívii. Do Piešťan som prišiel len pred rokom. Som veľký cestovateľ, bol som v Česku, Maďarsku, Poľsku, Rakúsku, Írsku a Anglicku. Na Piešťanoch sa mi najviac páči príroda, noví ľudia z rôznych krajín sveta.

I’m from La Paz, Bolivia. That is in South America. I came to Piestany last year. I’m a big tourist. I’ve been to the Czech Republic, Hungary, Poland, Austria, Ireland and England too. Piestany has very nice nature. There are new people here from all states of the world.

 

 

 

Miriam:

Miriam day 2Niekedy na zlepšenie nálady stačí stretnúť dve šťastné decká… Mimochodom, volajú sa Veronika a Dominik. Stretla som ich v parku na prechádzke. Chceli ísť na Evu. Radi plávajú a  opaľujú sa. Sú z Leopoldova. Sú na prázdninách u babiny. Boli veľmi milí a stále vysmiaty.

Sometimes meeting two happy children is enough to boost your mood. By the way, their names were Veronika and Dominik. I met them in the park, on a walk. They wanted to go to the Eva swimming pool. They like swimming and sunbathing. They are from Leopoldov and here they were on holiday at their grandmother’s. They were very nice and kept smiling.

 

Petra:

Petra day 2Toto sú starí rodičia s vnúčatami na prázdninách. Prišli do Piešťan z Nitry a z Levíc. Hovorili, že Piešťany boli v minulosti rušnejšie. No nepáči sa im, ako ľudia zanedbali starostlivosť o kúpeľné domy. Ale nakoniec povedali, že Piešťany sú veľmi pekné mesto a že sa im tu páči.

These are some grandparents with their grandchildren. They have come to Piestany from Nitra and from Levice. They said that Piestany was busier in the past. But they’re not happy that people don’t take care of the spa buildings. However in the end they said that Piestany is very beautiful and they like it here.

Martin:

Martin day 2Získal som stanovisko o prácach na moste. Pani Alžbeta povedala, že by sa mal most poriadne opraviť a nie len tak zalátať, no robotníkom to bolo jedno. Pani Alžbeta mi tiež povedala, že pracovníci robia pomaly a mali by zrýchliť. Ľudia, ktorí čakali na autobus povedali, že práce idú hrozným tempom, zatiaľ čo pracujúci na moste nám povedali, že všetko je v poriadku a práca ide dobre. Robotníci nám nevedeli nič povedať ani o afére s prekládkou potrubia. No tak sa zdá, že robotníci nikdy nepovedia na seba nič zlé. A práce na moste sa možno nikdy nedokončia.

I collected the opinion on the work on Krajinsky bridge. Mrs Alzbeta told me the bridge should be repaired properly, not only darned together. She also said that workers had been working slowly and should speed up. The people waiting for the bus also said that the work is horrible, but the people working on the bridge said that everything was ok and the work is going well. The workers also could not tell us anything about the matter with pipe displacement. Well, it seems the workers will never say a negative comments on themselves. And the bridge works might never be finished.

Alex:

OLYMPUS DIGITAL CAMERADnes som stretol v Auparku dámu. Nakupuje v Auparku, pretože je tam veľa obchodov pod jednou strechou. Jej najobľúbenejší obchod je ORSAY. Dnes bola nakúpiť obuv a potraviny. Bola veľmi milá.

I met a lady in Aupark today. She was shopping there because there are lots of shops under one roof. Her favourite shop is Orsay. She was buying food and shoes today. She was very happy.

 

 

 

 

Edi:

Edi day 2Jej meno je Labuť. Jej obľubené farby sú čierna, biela a oranžová. Jej obľúbené jedlo je ryba a jej obľúbená činnosť je plávanie na rieke.

Her name is Swan. Her favourite colours are white, orange and black. Her favourite food is fish and her favourite hobby is swimming on the river.

 

 

 

 

 

 

Oliver:

Oliver Day 2Alžbeta Kúdeľová patrí medzi občanov mesta, ktorej sa súčasný stav mosta vôbec nepáči. Ako sama povedala, veď tu jeden pracuje a ostatní sa naň pozerajú. Na moju otázku, či by sa mal most radšej zbúrať, jasne povedala: „Zbúrať nie, predsa je to len piešťanská pamiatka. Ale zrenovovala by som ho.“

Alžbeta Kudeľová belongs to the town inhabitants who do not like the current state of the Krajinský bridge at all. As she said: „As a mater of fact one (worker) is working here and five others are just looking at him. To my question if it would be better to build a new bridge she answered resolutely: „No,nevertheless, it is a Piešťany´s landmark. But it should be renovated.“

Daniel:

OLYMPUS DIGITAL CAMERADnes som robil rozhovor v Auparku s jedným milým párikom. Povedali, že sa im v Auparku najviac páči kaviareň na poschodí. Ale povedali, že prišli nakúpiť potraviny, maškrty a ovocie. A ešte mi povedali, že v Auparku sa im páči to, že je tam klimatizácia a že sa tam dá posedieť.

 

Today I did an interview with a nice couple in Aupark. They said they like the café on the ground floor most. However, they came here to buy food, fruit and snacks. They also told me they like Aupark because there is air conditioning and, because there is somewhere to sit down.

 

Fotkou dňa je záber, ktorý urobila Miriam, získala 23 hlasov:

Miriam day 2

Text a foto: Skypers

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972