Mestské športové centrum 2.0

Mestské športové centrum 2.0

2. decembra 2014 Off Od PNky.sk

Momentálne som zakotvil na nejakú dobu v hlavnom meste Katalánska – Barcelone a ako jednu z prvých vecí, čo som urobil bolo zapísanie sa do športového centra. Do mestského športového centra, ktoré v Piešťanoch tak nutne potrebujeme.

20141016_103650

Len sa pousmievam nad projektami, ktoré Piešťanci počúvajú už dlhé roky o budovaní aquaparku, plavárne, vonkajšieho kúpaliska atď.

Myšlienka je to pekná, avšak prosím vás, my nepotrebujeme aquapark, my potrebujeme najprv športové centrum, ktoré je pod jednou strechou a poskytuje služby pre všetkých jej obyvateľov – deti, ktoré sa učia plávať, dospelým, ktorí si chcú ísť zaplávať po náročnom dni v práci, plavcom a vodnopólistom, ktorí by mali miesto na trénovanie a v neposlednom rade aj pre dôchodcov, ktorí by sa starali o svoje zdravie.

d333594Tak som si išiel kúpiť permanentku do športového centra. Prvé prekvapenie bolo, keď som zistil, čo všetko sa nachádza v danom centre. 25 metrový bazén, 2 výrivky pre 8 ľudí, odpočinkový bazén a dve sauny – parná a fínska. Ďalej centrum pozostávalo z fitness centra, ktoré bolo komplet vybavené – približne 20 bežiacich pásov, 20 bicyklov, orbitrekov atď… Ďalej tam bola miestnosť pre kolektívne aktivity ako je aerobik, zumba, ďalej spinningová miestnosť s bicyklami. To len aby ste mali predstavu, ako to vyzerá.

Druhé prekvapenie bola cena. Za mesačné vstupné 35€, za ktoré dostanete všetko vyššie spomenuté plus môžete chodiť na kolektívne aktivity, ako je aqua aerobik, spinning, zumba, a mnohé iné, na ktoré je rozpis dopredu.

REKLAMA

country

Väčšinou chodím doobeda, kedy je centrum naplnené seniormi na bežiacich pásoch, bicykloch alebo orbitrekoch. Vytvorili si akési komunity, kam prídu a pri športových aktivitách preberajú aktuálne dianie. Keď som to videl, tak som si povedal ‘’Wau’’, bodaj by to takto bolo aj v mojom meste. Seniori žijúci aktívnym životom. Aha, ešte som zabudol – seniori nad 62 rokov majú zvýhodnené vstupné 20 EUR mesačne(vstupné od 7 hodiny ráno do 4:30 popoludní)…

Centrum praská vo švíkoch a je obsadené celodenne. To znamená, že finančná návratnosť je istá. Systém je jednoduchý – doobeda, keď sú ľudia v práci, tak 80% všetkých ľudí, čo sa tam práve nachádzajú sú seniori. Poobede sa tam nachádzajú väčšinou dospelí aktívni ľudia.
Každopádne týmto mojím pohľadom som len chcel trošku ukázať kompetentným, že nepotrebujeme aquapark, kde vstupné bude cca 10 EUR za vstup a bude plne funkčné 3 mesiace v roku.

20141016_103146

Čo Piešťany potrebujú, je mestské športové centrum, s dvoma 25 metrovými bazénmi, posilňovňou a saunou. Nemusí to byť architektonický skvost, stačí hocijaký jednoduchý štvorec alebo obdĺžnik, kde sa zmestí všetko spomínané a samozrejme nebude zaťažovať rozpočet ľudí horibilnou sumou za permanentku alebo vstup…
Keď sú to schopní spraviť v Španielsku, prečo to nemôže fungovať aj u nás?

Erik

d333594 20141016_103726 20141016_103344

 IMG_1404-1O MNE  – ”Momentálne som zakotvil na nejakú dobu v Španielsku. Snažím sa čo najviac cestovať a vidím, že veci, ktoré fungujú inde, by kľudne mohli fungovať aj u nás v Piešťanoch. Na zlepšenie vecí nepotrebujeme milióny z eurofondov. Stačí, ak každý zlepší svoje okolie aspoň trošku a tým prispeje k lepšiemu a kvalitnejšiemu životu v Piešťanoch. Preto som sa rozhodol písať a podeliť sa s vami o moje inšpirácie a nápady.”