Adriana DrahovskáBlogy

Kto chce moje dobro pomáhaj mu Pán Boh a všetci svätí

By 15. marca 2012No Comments

„Chceme len tvoje dobro!“ opakovali mi do nemoty rodičia, keď som mala iný názor ako  oni (a bolo to teda fakt dosť často!). „Nezabúdajte, že v prvom rade ide o Slovensko!“ pripomenul mi po volebnom fiasku modrých Dzurinda.
Jasné! Otvoril mi oči! Už viem, prečo som nechápala rodičov, že moje argumenty nepočúvajú. Preto mi musí aj Miki opakovať, o čo mu ide! Jednoducho som nechápavá! Preto [singlepic id=26786 w=320 h=240 float=left]nerozumiem Sulíkovi, keď hovorí: „bude sa kradnúť menej, lebo nebude z čoho…“ Ako že keď bol predsedom parlamentu on, tak sa kradlo viac? Alebo bolo všetko rozkradnuté už predtým? A kto vlastne kradol, keď „sa kradlo“ ? A prečo sú zlodeji vôbec na slobode? Preto, lebo kandidujú vo voľbách? A ak niečo robia všetci, zo zlého sa stane dobro? Či keď ide o „verejné“ peniaze, tak vlastne nejde o nič? Tomu fakt nerozumiem. A ak je to príliš zložité, tak mi radšej ani nič nevysvetľujte. Nepochopila by som to.
Moji rodičia sa v mnohom mýlili, ale ja tiež. Keď som nedávno počúvla môjho najmladšieho a rodinný výlet dopadol neslávne, vyhlásil: „Nemala si na mňa dať!“ No vyberte si! Tak som si vybrala – raz aj ja neurobím nič! A v sobotu som nebola voliť. Voliť „proti niekomu“ totiž podľa mňa nie je prejav slobodnej vôle. Vypočula som si všetky tie reči, keď nepôjdeš, dávaš šancu strane, ktorá dostane väčšinu. Aj že nevolia tí, čo sa iba sťažujú a keď majú právo niečo zmeniť, tak ho nevyužijú. Kecy! …Lacná propaganda strán, ktoré chcú nasilu môj hlas. Načo sa sťažovať? Sťažovanie mi odoberá energiu, radšej ju vložím do práce. A čo mám momentálne právo zmeniť? Sulíka za Fica a Matoviča za Radičovú? Skúšala som brať do úvahy aj argument, aby som nevolila srdcom ale rozumom, lenže…NIČ. Asi ozaj nemám dosť rozumu, len tak trocha, po našich, nuž prepáčte mi, volební agitátori, aj vy páni politici! Máte to ťažké s vládnutím pri takých nechápavých občanoch ako napríklad ja. Stále nechápeme, že keď nám je pri vás len trochu menej zle, tak nám je vlastne dobre…
Tuším sa radšej po vzore mojej babky budem za Slovensko modliť. Najlepšie každý večer celé štyri roky. Som si istá, že nebesá rozhodne chcú moje (naše) dobro a ak existujú ľudia, ktorí dokážu riadiť tento štát tak, aby sme aj my nerozumní (a nevďační!) občania pochopili, že im ide o naše dobro, hádam ich Pán Boh nájde a trochu popchne, aby sa konečne chopili svojej roboty. A robili ju s Božou pomocou – poctivo!
P. S. Nepridáte sa? Keď našich hlasov bude viac, možno si nás P.B. vypočuje a spraví zo Slovenska zázrak! Najlepšie hospodársky….

Autor: Adriana Drahovská

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972