Connect with us

Andrej Klapica

Krajinský most – hľadajme riešenie pre ľudí

Published

on

V tomto týždni, na základe uverejnenia článku jedného poslanca VÚC, sa opäť rozvírila téma opravy Krajinského mosta. Poslanec v nej žiada slovenského premiéra o navýšenie sumy na opravu. Je to pekný počin, ale prakticky nerieši problém ľudí v tejto záležitosti.

krajinsky most malyDvojmiliónová oprava extrémne nezvýši bezpečnosť mosta a pohodlie prechádzania mostom pre vodičov a cyklistov. Vieme, že most je úzky a hlavne preto je nebezpečný.

V tej prosbe, namierenej na premiéra, mi však chýba jedna podstatná vec. Poslanec žiada o dotáciu na opravu, ale ak tá oprava bude trvať tiež dva – tri mesiace, kadiaľ budú ľudia zatiaľ chodiť? Či máme to chápať tak, že kvôli 215.000 tisícom sa dookola neopláca chodiť, ale kvôli dvom miliónom už áno? Čiže ľuďom tá obchádzka už vadiť nebude?

Nás nezaujíma, či oprava bude stáť viac, alebo menej, ale ako sa dostať na druhú stranu Váhu počas opravy mostu.

Pre dobro ľudí by najlepším riešením bolo, keby tu ten dočasný most predsa len stál a prípadne premiéra kompetentní prosili, aby zafinancoval toto premostenie.

Text: Andrej Klapica

REKLAMA

PN-KY_banner_Benji

Continue Reading

Andrej Klapica

Voľby 2014 – komentár

Published

on

By

Na úvod sa chcem poďakovať všetkým voličom, ktorí mi dali svoj hlas, či už na primátora alebo na (viac…)

Continue Reading

Andrej Klapica

Dublin 2014

Published

on

By

Minulý týždeň som sa zúčastnil na zasadnutí Európskych pravicových strán v Írskom Dubline. Keďže viac Piešťancov (viac…)

Continue Reading

Andrej Klapica

NEKA

Published

on

By

Stalo sa trendom, že mimoriadne úspešný politický prístup je Nezávislý kandidát. Nezávislý kandidát je zárukou toho, že nebude hlasovať, ako hovorí Matovič: „Ako cvičené opice.“ (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články