Ihrisko MAKABEA

Ihrisko MAKABEA

3. apríla 2015 Off Od

Skôr narodení si určite pamätajú na víkendové športovanie na ihrisku Makabea. Futbaloví nadšenci tam hrávali mestskú piešťanskú futbalovú ligu (MPFL). Školáci, medzi ktorých som patril v tom čase ja, chodili na branné cvičenie zo školy. Známi mi vraveli, že „za starých čias“ sa tam konali spontánne „grilovačky“, k tomu posedenie na rybárskych stoličkách, vznikli fanúšikovské tábory jednotlivých amatérskych futbalových družstiev, dievčatá chodili sledovať svojich obľúbených športovcov a ľudia trávili čas na čerstvom vzduchu aktívnym spôsobom.

2015-03-25 102535 makabea w

PROJEKT
Keďže úzko spolupracujem s piešťanskými hádzanármi (FB konto, logo, identita, príspevky na fb, uverejňovanie článkov, naštartovanie mládeže,…) oslovil ma Denis Drahovský s projektom Plážová hádzaná.
O čom je plážová hádzaná a pravidlá sa dočítate tu: http://www.beachhandball.sk/sk/plazova-hadzana

Predstavím Vám z jeho prezentácie (rok 2014) niekoľko hádzanárskych úspechov:
* 2 tímy BHC Piešťany (A, B)
* tím tvorí 20 hráčov
* 4 extraligoví hráči
* pôsobenie od roku 2007, 3 roky na profesionálnej úrovni
* posledné roky vždy medailové umiestnenie (1., 2., 3.)
* úspechy jednotlivcov – ocenenia za najlepšieho hráča a brankára za rok 2010, 2011, 2012, 2013
* v roku 2014 umiestnenie na 3.mieste spomedzi všetkých tímov Slovenska (po vyhodnotení všetkých turnajov)

Projekt a úspechy „našich“ ma skutočne veľmi oslovili. Ihrisko Makabea si predstavujem ako multifunkčné plážové ihrisko pre futbal, hádzanú, volejbal a petangue.
Posledný menovaný šport dokážu hrať ľudia všetkých vekových kategórií, čo by určite zapojilo aj našich turistov – veď aj naši seniori sa môžu socializovať pri aktívnej činnosti, vytvoriť si tímy alebo len tak prísť po sedieť, popozerať, okomentovať kto ako hrá, poprípade poradiť deťom lepšiu taktiku, či techniku hodu. Keď som robil počas strednej školy animátora na Kréte, petangue bola aktivita, na ktorej sa zúčastnilo vždy najviac ľudí, priam celé rodiny súťažili.

ŽIADOSŤ

Podal som žiadosť o prenájom ihriska Makabea na verejnoprospešné účely, a teda nie na komerčné účely tak, aby ihrisko bolo prístupné širokej verejnosti.
Kalkulácia na plážového ihrisko je 5300,- €. Ak by sa našiel sponzor, bude to financované ním. Ak nie, je tu možnosť požiadať o dotáciu cez EU fondy na výstavbu športovísk.

ZÁVER

Spravil som pre Vás prezentáciu

Bol by som veľmi rád, ak by tento projekt vyšiel a stretávali by sme sa na ihrisku Makabea tak, ako to niekedy robili naši rodičia…

pano makabea w

Matúš Kromholc

REKLAMA

kia-042015-500