Bude ľad? Nebude?

Bude ľad? Nebude?

17. januára 2015 Off Od

V poslednom zastupiteľstve, ktoré som mohol ako občan vidieť začiatkom nového roka ma zaujala jedna maličkosť, ktorá  má  však  „maličkosti“ dve.  Teda, aby som bol presnejší,  príčiny dve.  A obe sa dali pri troche reálneho predvídania aj očakávať.  Niežeby boli „dobré“ –  obe sú relatívne zlé.  Zimný štadión!   Druhá ľadová plocha v Piešťanoch.

2014-12-04-150620Ten, kto to aspoň trochu eviduje a  pozná  problém takzvanej tréningovej plochy,  pozná v podstate o čo ide. V predchádzajúcom volebnom období (tuším v lete 2014),  v predvolebnom období,  po prísľube predsedu vlády,  keď   úrad vlády ústami toho  najsamlepšieho,   podporil  výstavbu ľadovej plochy v Piešťanoch nie zanedbateľnou sumou, nastala medzi poslancami, aj na mestskom úrade eufória z tohto činu a v ošiali  tohto  predvolebného ťahu aj zabudli,  čo všetko a ako treba urobiť, aby ľadová plocha bola realitou. 

Teda nesmiem tu zabudnúť aj na ostatné aktivity, ktoré podporovali celú akciu a museli, mali sa riešiť spolu.  A teda teraz, po sviatočnom vytriezvení sa odrazu ukazuje, že nie je všetko tak, ako sa to zdalo a že, ako už viackrát v minulosti, sa po bu-bu-bu nepristúpilo k skutočnej robote, ale dojmy sa pomiešali s pojmami, priania s logikou.  Jeden z faktov  však je, že niekde sa niečo pobabralo a teraz môžu byť dve príčiny.

Prvá – že si s viac-menej bežným problémom nevedia  „mladí“   manažéri  poradiť, alebo – a to je tá druhá príčina a pravdepodobne oveľa pravdepodobnejšia, že  je to v skratke – výsledok manažérskeho prejavu predchádzajúceho vedenia mesta, ktorému občania  koniec koncov   dôverovali celý   tucet rokov. A možno takých „ pokusov“, s podobným výsledkom  sa ešte objaví niekoľko.  A predpokladám aj fakt,  že po predchádzajúcom „špecifickom“  vedení  (manažovaní) mesta sa nebude jednoduché zorientovať – čo sa vlastne aj dalo čakať.  Ako si s tým poradí nové vedenie mesta, keď iba chcieť nebude stačiť , pretože aj entuziazmus sa môže poriadne časom otupiť – no uvidíme.

A na záver ešte malá poznámka. Začína mi unikať znalosť o nejakom, nazvem to programovom dokumente „novej vlády mesta“,  alebo  sa to dá aj obrazne povedať, že mám na mysli nejakú víziu nového vedenia. Alebo to pôjde zase po starom?  Dúfam, že najbližší mesiac …

Ján Derďák