Adriana DrahovskáBlogy

Ako sme sa trochu pohrali a bola z toho vydarená akcia (aj s výchovným podtónom)

By 21. novembra 2012No Comments

Hneď na úvod sa ospravedlňujem všetkým zúčastneným za výraz „pohrali“, ktorý nemá význam dehonestujúci prácu, čas a náklady, ktoré ste venovali sobotňajšej reklamno-benefičnej módnej prehliadke Piešťany Fešn 2012.

[singlepic id=37327 w=320 h=240 float=left]Lenže, ako som pobehovala v Kursalone zákulisím, riešiac drobné zádrhely a videla všetky tie krásne dievčatá, ktoré sa dávali česať, maľovať a obliekať, cítila som sa tak trochu ako pri hre s bábikami. Samozrejme bez urážky! Hrali sme sa totiž všetci – my s Katkou na organizátorky, Barborka na moderátorku, dievčatá a chlapci na modelky a modelov a majiteľky butikov na módne štylistky…. Hrali sa i profesionálky Klaudia s Rudanou, ktoré babuľky česali a líčili, pretože mohli o čosi viac popustiť uzdu svojej fantázii.

Sobota 17. novembra 2012 mi jednoducho pripomenula skvelé časy, keď sme ako partia z paneláku vytiahli deky a na tráve alebo za dažďa na medziposchodí šili pre bábiky napríklad svadobné šaty zo zvyškov záclony. V období zúrivej totality sme v dospelosti  pokračovali v podobnom duchu aj pri obliekaní seba či detí a z kúskov najlacnejšieho textilu vyrábali originálne modely. (I keď vtedy už často išlo viac o potrebu ako o hru.)

Teraz sme sa teda opäť trochu pohrali a vznikla vydarená akcia. Aspoň podľa reakcií návštevníkov. Hoci nebolo všetko dokonalé, spojili sa pri nej ľudia z mesta, ktorí by inak mohli byť súpermi. A ak by nejaký alternatívec chcel namietať, že išlo o propagáciu konzumu – úprimne – každý z nás predsa z niečoho žije! Obrátiť sa spoločnosti chrbtom a hrať len na vlastnom piesočku znamená skôr krok späť, ale robiť spolu čo nás teší, urobiť to čo najlepšie a získať osoh pre všetkých zúčastnených – je podľa mňa krokom vpred.

Asi najlepšie vyjadrila svoje pocity jedna z modeliek, keď povedala mame: “Mami, mne sa to páčilo! Aj preto s akým zanietením a ochotou všetci pracovali – a zadarmo!“ (Toľko výchovný podtón – keď je niečo zadarmo, nemusí byť nadarmo.)

REKLAMA

Ešte raz vďaka všetkým, čo ste sa prišli zahrať alebo aspoň podporiť svojich a dobre vám to padlo. Aj nám.

Na záver – na vstupnom pre benefíciu sme síce veľa nevybrali (120 €), ale keď neprší, aj za kvapky srdečne ďakujeme! Peniažky poputujú do piešťanského Medzinárodného klubu žien PIWC, ktoré ich odovzdá spolu s výťažkom z Vianočného bazáru (ten bude 8.decembra opäť v Kursalone) rodine nevidiacej 13-ročnej Moniky z Piešťan. Odovzdávanie by sa malo uskutočniť 21.12. Viac informácií nájdete čoskoro na tomto portáli – www.pnky.sk.

P.S. Pre baby z angličtiny, ktoré o Piešťany Fešn netušili a ako povedala Dáška: „ len ticho závideli“ a ostatných, ktorí majú pocit, že im nikto nič nepovedal – všetky informácie o pripravovaných podujatiach v meste obvykle nájdete tu na péenkách alebo na stránkach Piešťanského informačného centra. Plagáty, inzeráty a bilboardy okrem peňazí stoja aj čas a všetci žijeme rýchlo… až do zabudnutia…

P.P.S. Okrem Vianočného bazáru PIWC sa chystá ešte jeden, ktorý pripravuje spoluorganizátorka Piešťany Fešn Katka Malíková a ďalšie šikovné dievčatá. Ponúknu vlastnoručne vyrobené dekorácie a drobné darčeky. Kedy a kde? Sledujte pozvánky na tomto portáli…

Pozrite sa ako to na Piešťany fešn 2012 vyzeralo:

[nggallery id=2020]

Autorka: Adriana Drahovská

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972