O dramatickej udalosti, ku ktorej došlo 15. novembra, keď sa mladá žena pokúsila o samovraždu skokom z Krajinského mosta, sme informovali v piatok. Podľa prvotných informácií mali žene pomáhať dvaja civilisti. Napokon sa ukázalo, že jeden zo záchrancov bol policajt v civile, ktorý náhodne prechádzal okolo. Polícia pre citlivosť prípadu poskytla len veľmi stručné informácie.

„Policajt pomáha a chráni 24-hodín denne. Tieto slová do bodky svojim konaním splnil policajt nstržm. Filip Cebo z Piešťan. Náš kolega išiel v piatok poobede na bicykli okolo Váhu, keď si všimol v rieke dve osoby. Ani na chvíľu nezaváhal a išiel im na pomoc,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Podľa jej vyjadrenia mladej žene práve pomáhal jeden okoloidúci a oboch ich začal unášať prúd vody. „Filip svojim počinom zachránil životy dvoch ľudí. Mladú ženu vytiahol na breh a odovzdal ju do rúk záchranárom. Vzhľadom na citlivosť prípadu však nemôžeme poskytnúť bližšie informácie,“ povedala M. Linkešová.

TS KR PZ v Trnave / red Foto: KR PZ v Trnave

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972