Connect with us

Bleskovky

Volebná účasť je zatiaľ nadpriemerná. V niektorých okrskoch dominujú seniori

Published

on

Dvadsaťosem volebných okrskov v Piešťanoch zažíva od rána nadpriemerný záujem voličov. Vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky vyberajú svojich zástupcov na nasledujúce štyri roky. Podľa našich informácií už v niektorých okrskoch bola voliť aj polovica oprávnených voličov. Evidujeme tiež okrsky, kde prevláda účasť seniorov.

Ak bude záujem voličov pokračovať, bude určite v piešťanskom okrese prekoná účasť z roku 2016, ktorá bola nad priemerom Slovenska. Pred štyrmi rokmi prišlo voliť 62,9 percenta oprávnených voličov. Výsledky naposledy v našom okrese veľmi nelíšili od celoslovenských. Vyhral Smer – SD s počtom hlasov 9442, druhá skončila strana OĽaNO – NOVA 4746 a na treťom mieste sa umiestnila SaS, ktorú volilo 4613 ľudí. Ľudová strana Naše Slovensko Mariána Kotlebu získala 3237 hlasov, nasledovala SNS s počtom 2917, SME RODINA – Boris Kollár, ktorého podporilo 2184 voličov, #SIEŤ s 1 881 hlasmi a poslednou stranou, ktorá by sa za okres Piešťany dostala do parlamentu, bolo Kresťansko demokratické hnutie, ktorému odovzdali obyvatelia 1717 hlasov. Tento rok prieskumy naznačujú, že výsledky a poradie strán bude dosť odlišné.

Voľby zatiaľ prebiehajú pokojne. Podľa našich informácií v niektorých okrskoch aj na piešťanských sídliskách dominovali dopoludnia seniori. Mnohí aj s paličkou v ruke prikráčali k volebným urnám, aby si splnili svoju občiansku povinnosť.

Okresná volebná komisia riešila situáciu vo volebnej miestnosti v Mestskej knižnici mesta Piešťany. O tom, k čomu tu došlo, zisťujeme viac informácií.

-th-

 

 

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články