Connect with us

Bleskovky

V lesoch sa aktuálne nesmie fajčiť. Okrem požiaru hrozí aj pokuta v stovkách eur

Published

on

Hasiči v piešťanskom okrese vyhlásili od 3. júla až do odvolania čas zvýšeného nebezpečenstva požiaru. Na lesných pozemkoch a v ich ochranných pásmach je zakázané fajčiť a používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru. Pri porušení zákazov a zákonných povinností hrozí previnilcom pokuta v stovkách až tisícoch eur.

V súvislosti s vyhláseným časom zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je zakázané na lesných pozemkoch a v ochranných pásmach  predovšetkým fajčiť a odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety. Rovnako sa nesmie používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, či vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov. Na lesných pozemkoch v tomto čase je tiež zakázané spaľovať horľavé látky.

Počas času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru majú viaceré povinnosti aj vlastníci, či správcovia lesných pozemkov. Musia zabezpečiť hliadkovú činnosť, rovnako umiestnenie potrebného množstva protipožiarneho náradia i udržiavať existujúce príjazdové cesty. Povinností však podľa zákona majú aj viac.

V prípade porušenia zákonných povinností hrozí fyzickej osobe pokuta do do výšky 331 eur a právnickej osobe až do výšky 16 596 eur.

-th- Ilustr. foto: -mp-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články