Connect with us

Bleskovky

Schody Domu umenia idú rekonštruovať. Swietelsky-Slovakia má v Piešťanoch už tretiu zákazku

Published

on

Víťazom elektronickej aukcie na dodávateľa rekonštrukcie vstupného schodiska Domu umenia sa stala firma Swietelsky- Slovakia. S prácami by sa malo začať už v najbližších dňoch, pričom ukončené majú byť do štyroch mesiacov. Firma už v Piešťanoch realizuje rekonštrukciu Kolonádového mosta a v dohľadnej dobe by mala začať aj s rekonštrukciou Krajinského mosta.

Schody si rekonštrukciu vyžadovali už dlhší čas. Jednotlivé stupne sa hýbali a boli nebezpečné.

Zmluvu o rekonštrukcii podpísal Umelecký súbor Lúčnica, pod ktorý Dom umenia patrí, s dodávateľom na konci júna. Podľa nej má firma na rekonštrukciu 112 dní od protokolárneho odovzdania staveniska. Celková cena bola zmluvne dohodnutá na približne 380-tisíc eur. V tomto roku však bude nižšia, pretože aj rozsah vykonaných prác bude nižší.

Podľa dodatku, ktorý už zmluvné strany podpísali a zverejnili, sa časť práce presunie do druhej etapy realizovanej v roku 2020. Na budúci rok by sa tak malo realizovať osvetlenie, odvodňovací žľab pod schodami, dodávka kociek, inžinierska činnosť a očistenie povrchu betónových konštrukcií tlakovou vodou. Cena týchto prác bola v dodatku vyčíslená na 83 692 eur.

-th-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články