Connect with us

Bleskovky

Rakety a delobuchy sú v Piešťanoch zakázané. Výnimka trvá len tri hodiny

Published

on

Od roku 2016 platí v Piešťanoch Všeobecné záväzné nariadenie o používaní pyrotechnických výrobkov na zábavné účely. Podľa neho je zakázané v katastri mesta používať pyrotechnické výrobky kategórie F2, F3, P1, T1. Výnimka, kedy sa môžu odpaľovať petardy a rakety pre zábavné účely, je len počas troch hodín na prelome rokov.

Počas roka je možné v zmysle VZN neobmedzene používať len výrobky kategórie F1. Sem patria rôzne motýle, bzučiaky, píšťalky, fontánky, či prskavky a detská pyrotechnika.

Pyrotechnické výrobky kategórií F2, F3, P1, T1 je možné používať v Piešťanoch a Kocuriciach 31. decembra v čase od 22:00 hodiny do 01:00 hodiny nasledujúceho kalendárneho dňa. Do kategórie F2 patria napríklad obľúbené rímske sviece, fontány s väčším rozptylom či niektoré druhy kompaktov, rakiet a delobuchov, teda všetky výrobky s takzvanou hvízdavou náplňou. Kategória F3 zahŕňa rakety, delobuchy alebo kompakty, ktoré predstavujú stredne veľké nebezpečenstvo a sú určené len na používanie na veľkých otvorených priestranstvách.

Ohňostroje počas podujatí, ktoré sú organizované, alebo spoluorganizované Mestom Piešťany sa môžu konať v ktorýkoľvek deň počas roka. Zábavnú pyrotechniku si obyvatelia môžu užiť aj v rámci povolených ohňostrojových prác, na ktoré bol udelený písomný súhlas Mesta Piešťany.

-inf- Zdroj:  ekopyro.sk

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články