Connect with us

Bleskovky

Pustnúce bývalé Figaro ožilo. Arta pozvala na grilovačku susedov

Published

on

Vo štvrtok 15. augusta ožilo bývalé Figaro na Kollárovej ulici čulým ruchom. Komunita okolo novovznikajúceho kultúrno-kretívneho centra Arta pozvala obyvateľov blízkeho okolia na grilovačku, aby im predstavila projekt, ktorý tu má vzniknúť. Aj napriek obavám organizátorov, či vôbec niekto príde, napokon prvé stretnutie so susedmi dopadlo na výbornú.


Cieľom stretnutia bolo predstaviť ľuďom zo susedstva projekt a zámery, tak aby boli hneď  začiatku informovaní a vedelo čo sa deje.  Starší i  mladší sa tak zoznámili s projektom Arta,  podiskutovali,  posedeli a vychutnali si grilované špecialitky.

Tím Arta chystá na september ďalšie akcie a popri tom pracuje a všetkých náležitostiach, ktoré sú spojené s procesom oživenia tohto miesta a s jeho ďalším fungovaním.

Premenu chátrajúcej budovy bude dokumentovať Kata Sedlak

Fotografka  Kata Sedlak navštívila bývalé Figaro koncom júla. Arta na svojej facebookovej stránke informovala, že bude celú premenu budovy dokumentovať.  Fotografka navštevovala školu, ktorá v týchto priestoroch sídlila, takže k priestorom už má vzťah z minulosti. Na mieste, kde sedávala v lavici, budú postupne vznikať ateliéry a ona chce byť pri tom. Vzniknúť tak môže zaujímavé dielo, ktoré ukáže, ako miesto pomaly odsúdené k zániku, môže znovu ožiť. 


-th- Zdroj a foto: Arta Piešťany

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články