Connect with us

Bleskovky

Porsche chce najprv pri Hornej Strede vyvíjať a testovať roboty. Teraz žiada o územné rozhodnutie

Published

on

Spoločnosť Porsche Werkzeugbau požiadala na konci júla o vydanie územného rozhodnutia o umiestnení stavby s názvom Centrum automatizácie a robotizácie automobilovje v budúcom Logistickom parku Horná Streda.

Centrum má realizovať vývoj a testovanie prototypov automatizovaných liniek určených pre spájanie, lepenie, nitovanie a skrutkovanie podzostáv, alebo celých zostáv dielov karosérií. V rámci projektu je podľa materiálov pre územné konanie v pláne vybudovať výskumno-vývojové robotizované pracovisko s flexibilným upínacím systémom a inteligentným riadením pre účely výsku v oblasti spájania materiálov a iných výrobných procesov pre automobilový priemysel.

Príslušným stavebným úradom je v tomto prípade Obec Horná Streda, ktorá nariadila za účelom prerokovania návrhu na vydanie územného rozhodnutia ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním na utorok 17. septembra. Pozvaní sa stretnú na obecnom úrade. Účastníci konania môžu nahliadnuť do podkladov rozhodnutia na Spoločnom stavebnom úrade samosprávy v Novom Meste nad Váhom. Svoje námietky môžu uplatniť najneskôr na ústnom pojednávaní, inak sa na ne nebude prihliadať.

V územnom konaní o umiestnení stavby sú podľa zákona účastníkmi konania aj právnické osoby a fyzické osoby, ktorých vlastnícke alebo iné práva k pozemkom alebo stavbám, ako aj k susedným pozemkom a stavbám vrátane bytov môžu byť rozhodnutím priamo dotknuté.

Porsche Werkzeugbau vlastní pri Hornej Strede 23 hektárov pozemkov. V prvej aktuálne rozbehnutej fáze plánuje firma investovať v lokalite 14 miliónov eur a vzniknúť by mali štyri desiatky nových pracovných miest. V druhej fáze by sa pri Hornej Strede mali realizovať celé výrobné linky pre automobilový priemysel.

-red- Ilustr. foto: -vv-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články