Connect with us

Bleskovky

Piešťanský mestský úrad hľadá zamestnancov

Published

on

Po výberových konaniach na obsadenie viacerých vedúcich pozícií aktuálne piešťanská radnica avizuje výberové konanie na post vedúceho Odboru životného prostredia a taktiež viaceré voľné referentské pozície.

Záujemcovia o post vedúceho Odboru životného prostredia sa môžu prihlásiť do výberového konania do 7. novembra. Kvalifikačným predpokladom je vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa zamerané na prírodné vedy. Požadovaná je riadiaca prax minimálne 2 roky, prax v oblasti životného prostredia minimálne 3 roky. Záujemca musí mať znalosť legislatívy v oblasti zelene, odpadového hospodárstva, ochrany ovzdušia, vôd a pôd.

Funkčný plat na tejto pozícii je stanovený na základe zákona  o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme vo výške minimálne 925 € v závislosti od započítanej praxe, k platu sa pripočíta osobný príplatok a príplatok za riadenie. Ako benefity ponúka samospráva polročné a koncoročné odmeny, odmeny za prácu vykonanú nad rámec požadovaných činností, odmeny pri pracovných a životných jubileách, pri narodení dieťaťa, týždeň dovolenky naviac, možnosť využívania posilňovne, priznanie osobného príplatku, odborné vzdelávanie, príspevok zamestnávateľa na DDP a príspevok na rekreáciu.

Radnica potrebuje aj päť referentov

Mestský úrad ponúka taktiež viaceré pozície referentov. Hľadá referenta pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu, ďalej referenta pre investičnú činnosť a referenta civilnej ochrany, krízového riadenia, hospodárskej mobilizácie, obrany štátu, ochrany pre požiarmi a bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Štvrtou voľnou pozíciou je miesto referenta pre právne zabezpečenie. Záujemcovia o tieto pozície majú možnosť podať prihlášku na pohovor s požadovanými dokladmi najneskôr do 11. novembra do 13:00 h. 

Posledným aktuálne ponúkaným voľným miestom na piešťanskej radnici je post referenta pre plánovanie a rozvoj dopravy. Prihlášku na toto miesto je možné podať do 15.11.2019 do 13.00 hod.

-red-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články