Spoločnosť Magna Energia včera odštartovala projekt zdieľaných bicyklov – Piešťanské užitočné koleso. Oficiálne počítanie kilometrov a výpožičiek spustila, po včerajšom štarte a promo jazde, dnes od polnoci. Najďalej zašli dva bicykle s číslami 2 a 10, ktorými sa niekto odviezol nad ránom do Veľkého Orvišťa. Predpoludním ich vzorne vrátil do stojana v Piešťanoch.

Od polnoci do 9:30 h bolo zrealizovaných 92 jázd a bicykle prešli 58 km. „O hodinu neskôr, teda o 10:30 h to už bolo 118 výpožičiek a prejdených 127 km. Niekto je na rybách, niekto na Kúpeľnom ostrove,“ hovorí Martin Ondko, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ piešťanskej spoločnosti Magna Energia, ktorá stojí za realizáciou projektu.

Podľa jeho slov najďalej zašli dva bicykle dnes nad ránom. Niekto sa na nich odviezol do Veľkého Orvišťa. Ešte do pol jedenástej sa vrátil do Piešťan a bicykle vzorne odovzdal do stojana.

Bicykle sú sledované pomocou GPS, takže prevádzkovatelia majú presný prehľad, kde sa ktorý z 24 kusovej flotily nachádza.

Ďalšie dáta bude spoločnosť vyhodnocovať po prvom víkende, čo môžu byť opäť zaujímavé čísla a informácie.

-th- Foto: Magna Energia

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972