Connect with us

Bleskovky

Piešťanské gymnázium „opäť“ bez riaditeľa

Published

on

Gymnázium Pierra de Coubertin sa tento rok pasuje s výberom nového riaditeľa. Po dvoch výberových kolách, kedy rada školy nového riaditeľa nevybrala, napokon vyberal nového šéfa zriaďovateľ. Mal sa ním stať Kamil Moravčík doterajší riaditeľ Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Piešťanoch. Ten si to však napokon rozmyslel a na post nenastúpi.

„Tretie kolo výberového konania prebehlo 21. augusta 2019. V predchádzajúcich dvoch kolách rada školy nového riaditeľa nevybrala. Z troch uchádzačov bol úspešný Mgr. Kamil Moravčík,“ informoval začiatkom septembra riaditeľ Odboru školstva, vedy, výskumu a regionálneho rozvoja Úradu TTSK Stanislav Pravda. Nový riaditeľ mal nastúpiť 1. októbra.

Kamil Moravčík však napokon riaditeľom gymnázia nebude. „Informoval som listom Trnavský samosprávny kraj, že na miesto riaditeľa nenastúpi,“ potvrdil pre pnky.sk K. Moravčík. Podľa jeho vyjadrenia v ňom toto rozhodnutie dozrievalo istú dobu a dôvodom bola hlavne väzba a vzťah k doterajšiemu pôsobisku na základnej škole.

-th-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články