Piešťanská spoločnosť zaoberajúca sa predajom energií spúšťa novú službu v podobe požičovne elektriny. Ak doma vyrábate elektrinu napríklad z fotovoltických panelov môžete jej prebytok poskytnúť do požičovne a vybrať si ju naspäť, keď budete potrebovať.

 

„Ponuka je určená všetkým domácnostiam, ktoré elektrinu nielen odoberajú, ale ju aj vyrábajú. A to nielen tým, ktoré sa zapojili do projektu „Zelená domácnostiam“, ale aj tým, ktoré sa rozhodli pre výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov bez štátnej podpory,“ informovala spoločnosť Magna Energia.

Mechanizmus požičovne je postavený na zapožičaní prebytku elektriny firme a jej následnom vrátení vtedy, keď ju domácnosť potrebuje. Napríklad, keď vyrábate elektrinu z fotovoltaických panelov, dostanete ju späť večer po zotmení, prípadne ráno pred východom Slnka. Podľa správy spoločnosti si elektrinu dokonca môžete požičať ešte pred tým, než ju vyrobíte, stačí, že ju neskôr vrátite.

Za službu sa nemá platiť žiaden fixný paušál. Domácnosti vyrábajúce energiu majú platiť iba za službu prevzatia zodpovednosti za odchýlku na výrobnom zariadení, ktorá je zákonnou podmienkou pre každý výrobný zdroj.

-red- Zdroj: Magna Energia

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972