Connect with us

Bleskovky

Piešťanom schválili dotáciu na atletický ovál. Doložiť naň bude treba stovky tisíc eur

Published

on

Slovenská atletická infraštruktúra by sa mala zlepšiť. Slovenský atletický zväz rozdelil 5 miliónov eur, ktoré mu schválila vláda na výstavbu, alebo rekonštrukciu atletických štadiónov. Mesto  Piešťany má  dostať  250-tisíc  eur. Dnes sa podľa  našich  informácií hovorí  o sumách  650,  prípadne  900-tisíc  eur potrebných  na  realizáciu  dráhy.  V minulosti  boli  odhady  potrebných  finančných  prostriedkov  450-tisíc  eur.  

O príspevok na vybudovanie oválov požiadalo 33 subjektov v celkovom objeme 9,078 milióna eur. Exekutíva Slovenského atletického zväzu po predošlom výbere komisiou schválila podporu 23 žiadateľom v celkovej sume 5,45 milióna eur.

„Päť miliónov je príspevok od vlády, o ďalších 450-tisíc eur navýšil sumu SAZ vlastných prostriedkov na investície z rozpočtov na roky 2020 a 2021. Momentálne preverujeme, či úspešní žiadatelia prijmú podmienky, ktoré schválil výkonný výbor a budú projekt realizovať. Túto fázu by sme mali uzavrieť do konca týždňa, a potom ministerstvu školstva odovzdáme zoznam všetkých projektov, kde sa bude rekonštruovať a stavať. Práce musia byť dokončené približne do októbra 2021, aby sme do konca roku mohli všetko zúradovať. Financovanie sa uskutoční formou refundácie, keďže ide o prostriedky zo štátneho rozpočtu,“ vysvetlil Vladimír Gubrický, generálny sekretár SAZ.

Okrem dotácie budú potrebné ďalšie stovky tisíc eur

Piešťanská radnica naplánovala tento rok do rozpočtu obstaranie projektovej dokumentácie atletického oválu na piešťanskom futbalovom štadióne. Podľa zverejnenej zmluvy ju mala vypracovať firma Deals Management, a.s. z Trenčína za 8640  eur. Firma mala do 11. septembra dodať zameranie skutkového stavu, architektonický návrh rekonštrukcie predmetu diela v rozsahu potrebnom pre spracovanie projektu stavby pre podanie žiadosti o poskytnutie príspevku na rekonštrukciu a výstavbu atletických štadiónov – pôdorys, situácia , rezy, technická správa, VV, rozpočet.

Druhú časť diela v podobe dopracovanej projektovej dokumentácie na realizačnú projektovú dokumentáciu v rozsahu pre realizáciu stavby mala spoločnosť dodať samospráve do konca októbra. V závere mesiaca bol však podpísaný dodatok, kedy sa termín odovzdanie tejto časti posunul na 29.11.2019.

Podľa našich informácií ma radnica momentálne dva návrhy. Jeden počíta so sumou 650-tisíc eur potrebnou na vybudovanie 6 dráhového tartanového oválu a druhý so sumou takmer 900-tisíc eur. Z akých prác presne majú jednotlivé varianty pozostávať, radnica zatiaľ nezverejnila. 

-th-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články