Connect with us

Bleskovky

Od januára sa bude za verejné korčuľovanie opäť platiť

Published

on

Piešťanci mali tri a pol roka verejné korčuľovanie zadarmo. Mesto Piešťany totiž v rokoch 2016 až 2018 preplácalo nájomcovi zimného štadióna, spoločnosti ŠHK37 Piešťany, kompletné náklady na energie a bezplatné verejné korčuľovanie bolo zmluvnou podmienkou. Aktuálne samospráva prepláca energie do výšky 149 373 eur za rok. Nájomca štadióna na sociálnej sieti oznámil, že od januára 2020 bude korčuľovanie opäť spoplatnené.

Spoločnosť Športový hokejový klub 37 Piešťany, nástupca po ŠHK37 Piešťany, ktoré skončilo v likvidácii, žiadala samosprávu o dofinancovanie nákladov na energie aj v roku 2019. Vedenie mesta sa však vyjadrilo, že nemá voľné prostriedky a požiadavka sa tak ani nedostala na rokovanie zastupiteľstva. Platí tak dodatok č. 10 k nájomnej zmluve zimného štadióna, kde sa samospráva zaviazala preplácať energie rádovo vo výške 150-tisíc eur za rok. Celkovo stojí prevádzka zimného štadióna, čo sa týka energií, do 200-tisíc eur.

„Na základe neobnovenia zmluvy o bezodplatnom verejnom korčuľovaní pre návštevníkov zimného štadióna v Piešťanoch s vlastníkom športoviska Mestom Piešťany, Vám oznamujeme, že dňom 1. januára 2020 bude verejné korčuľovanie spoplatnené,“ informoval nájomca štadióna na sociálnej sieti. Dospelí budú za korčuľovanie platiť 3 eurá, deti do 12 rokov 1,5 eura a doprovod 1,5 eura.

-th-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články