Na hradoch Beckov a Čachtice spustili v sobotu 6. apríla predaj zberateľskej eurobankovky s nominálnou hodnotou 0 eur. Eurobankovka sa predáva po tri eurá a na Beckove na ňu ľudia čakali v rade ráno od štvrtej.

„Beckov je známy aj ako bláznov hrad a v sobotu bolo u nás naozaj bláznivo. Ľudia už od štvrtej ráno čakali v rade, aby si kúpili eurobankovku s beckovským motívom a neodradilo ich ani bláznivé aprílové počasie. Každému sa však ušlo,“ informoval Hrad Beckov na svojej facebookovej stránke.

Na hrade ako prví na Slovensku zorganizovali aukciu eurobankoviek so špeciálnymi číslami. Dražilo sa prvých desať čísiel v sérii Beckov a Čachtice, ako aj čísla 100, 1000, 666, 777, 888. Podarilo sa tak získať 1255 eur, ktoré budú spravodlivo rozdelené medzi Hrad Beckov a Čachtický hrad, ktoré sa budú aj vďaka týmto peniazom rekonštruovať.

„Asi najkrajší moment však bol, keď 6-ročný Gabriel z prasiatka vytiahol všetky svoje úspory, čo bolo 9 eur, a veľmi dúfal, že práve on vyhrá bankovku s číslom 6. Nik mu nechcel pokaziť radosť, dokonca ani tí najskalnejší zberatelia sa do tejto aukcie nezapojili, a chlapec svoju bankovku napokon získal. A práve toto bol ten moment, keď sme vedeli, že to všetko malo zmysel, aj keď to na začiatku vyzeralo naozaj bláznivo,“ dodávajú Beckovčania.

Na oboch hradoch otvorili v prvý aprílový víkend oficiálne sezónu podujatím Tri kľúče pre Katarínu. V ďalších týždňoch bude bohatý program pokračovať aj v spolupráci s Plaveckým hradom.


-red- Zdroj: FB Hrad Beckov Foto: FB Hrad Beckov a Čachtický hrad

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972