Connect with us

Bleskovky

O eurobankovku bol enormný záujem. Ľudia na ňu čakali v rade od štvrtej ráno

Published

on

Na hradoch Beckov a Čachtice spustili v sobotu 6. apríla predaj zberateľskej eurobankovky s nominálnou hodnotou 0 eur. Eurobankovka sa predáva po tri eurá a na Beckove na ňu ľudia čakali v rade ráno od štvrtej.

„Beckov je známy aj ako bláznov hrad a v sobotu bolo u nás naozaj bláznivo. Ľudia už od štvrtej ráno čakali v rade, aby si kúpili eurobankovku s beckovským motívom a neodradilo ich ani bláznivé aprílové počasie. Každému sa však ušlo,“ informoval Hrad Beckov na svojej facebookovej stránke.

Na hrade ako prví na Slovensku zorganizovali aukciu eurobankoviek so špeciálnymi číslami. Dražilo sa prvých desať čísiel v sérii Beckov a Čachtice, ako aj čísla 100, 1000, 666, 777, 888. Podarilo sa tak získať 1255 eur, ktoré budú spravodlivo rozdelené medzi Hrad Beckov a Čachtický hrad, ktoré sa budú aj vďaka týmto peniazom rekonštruovať.

„Asi najkrajší moment však bol, keď 6-ročný Gabriel z prasiatka vytiahol všetky svoje úspory, čo bolo 9 eur, a veľmi dúfal, že práve on vyhrá bankovku s číslom 6. Nik mu nechcel pokaziť radosť, dokonca ani tí najskalnejší zberatelia sa do tejto aukcie nezapojili, a chlapec svoju bankovku napokon získal. A práve toto bol ten moment, keď sme vedeli, že to všetko malo zmysel, aj keď to na začiatku vyzeralo naozaj bláznivo,“ dodávajú Beckovčania.

Na oboch hradoch otvorili v prvý aprílový víkend oficiálne sezónu podujatím Tri kľúče pre Katarínu. V ďalších týždňoch bude bohatý program pokračovať aj v spolupráci s Plaveckým hradom.


-red- Zdroj: FB Hrad Beckov Foto: FB Hrad Beckov a Čachtický hrad

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články