Connect with us

Bleskovky

NKÚ kontroloval systém ochrany a bezpečnosti údajov predovšetkým za primátorovania M. Tamajku. Našiel jedno pochybenie v neskoro aktualizovanej smernici

Published

on

Najvyšší kontrolný úrad od júla do novembra vykonával kontrolu systému ochrany a bezpečnosti údajov vo verejnom  sektore z obdobie rokov 2016 – 2019 v Meste Piešťany. Kontrolóri našli jediné pochybenie v podobe neaktualizovanej internej smernice na ochranu osobných údajov.

Podľa definície NKÚ bolo účelom kontroly zistiť objem finančných prostriedkov, ktoré boli alokované na zabezpečenie ochrany údajov, prispieť k správnej implementácii potrebných technických, organizačných a personálnych opatrení vyplývajúcich prevádzkovateľom z nariadenia. Predmetom kontroly bola harmonizácia vnútroštátneho práva ochrany osobných údajov s Nariadením EÚ 2016/679, kontrola finančných prostriedkov vyčlenených na implementáciu povinností a opatrení podľa nariadenia, ako aj zabezpečenie osobných údajov v databázach a informačných systémoch.

Kontrolované bolo predovšetkým obdobie pôsobenia primátora Miloša Tamajku na piešťanskej radnici. Podľa výsledkov kontroly, ktorú má zobrať na vedomie mestské zastupiteľstvo, našli kontrolóri jediné kontrolné zistenie v  neskorej aktualizácii internej smernice na ochranu osobných údajov, kde má Mesto Piešťany vypracované pravidlá, podľa ktorých postupovalo pri uzatváraní zmlúv so sprostredkovateľmi. Smernica bola aktualizovaná k 01.09.2019, čo nebolo v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z., ktorý nadobudol účinnosť od 25.05.2018, kedy mala byť táto smernica aktualizovaná. Kontrola však zistila, že existovala evidencia sprostredkovateľských zmlúv tak ako to požaduje zákon.

Celý obsah kontroly nájdete tu.

-red- Zdroj: Mesto Pidšťany

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články