Trnavskí hasiči zasahujú pri dopravnej nehode dodávky a osobného vozidla, ktorá sa stala na štátnej ceste č. I/61 v smere na Bučany. Aktualizované 11:18 h: Polícia informovala, že cesta je už prejazdná.

„Zo šiestich účastníkov nehody dve osoby utrpeli zranenia nezlúčiteľné so životom a štyri sa zranili. Niektoré osoby museli byť z havarovaných vozidiel vyslobodzované. Hasiči momentálne vykonávajú na vozidlách protipožiarne opatrenia. Cesta je uzavretá v oboch smeroch,“ informovali hasiči na svojej facebookovej stránke.

„K zrážke čelnej zrážke došlo pri miestnej časti Oravné. Vodič Renaultu Trafic jazdiaci v smere od Trnavy prešiel z nezistených príčin do protismeru, kde sa zrazil s oproti idúcou Daciou Duster. Vodič Dacie utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave. V Traficu sa viezlo spolu 5 osôb, z ktorých jedna pri nehode zomrela a ostatní sú zranení. Polícia cestu uzatvorila a vykonáva odklon dopravy.

„Príčiny nehody a mieru zavinenia vyšetrujeme. Upozorňujeme vodičov, aby dodržiavali predpisy a najmä na mokrých cestách prispôsobili jazdu nielen svojim schopnostiam, ale aj poveternostným podmienkam. Vo vyjazdených koľajach môže väčšie množstvo vody vytvoriť aquaplaning, pri ktorom dochádza k strate kontaktu s vozovkou a auto sa stáva neovládateľné. Preto treba pri jazde autom myslieť aj na tieto okolnosti a znížiť rýchlosť jazdy,“ vyzýva M. Kredatusová.

 

Nehoda pri Trnave

-red- Foto: HaZZ

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972