Connect with us

Bleskovky

Mesto chce novú atletickú dráhu

Published

on

Atletická dráha na futbalovom štadióne v Piešťanoch by mohla prejsť rekonštrukciou. Mesto plánuje obstarať projektovú  dokumentáciu na jej modernizáciu.

Atletická dráha – futbalový štadión

Peniaze na projektovú dokumentáciu by malo schváliť mestské zastupiteľstvo na svojom aprílovom rokovaní v rámci zmien rozpočtu. Naplánovaná je suma 7000 eur, krytá predajom majetku.

Už vlani piešťanské mestské zastupiteľstvo schválilo 60-tisíc eur na realizáciu dráhy. Peniaze boli pôvodne navrhované na navýšenie dotácií pre športové kluby, ale pri hlasovaní prešla varianta ich alokácie na modernizáciu atletického oválu. Prostriedky mohli byť použité aj na projekt, avšak radnica v tejto veci nekonala a do nového rozpočtu, ktorý schvaľovalo už súčasné zastupiteľstvo sa položka nedostala. 

Vlani navštívili Piešťany predstavitelia Slovenského atletického zväzu, ktorí deklarovali o záujem o spoluprácu. Piešťany sú podľa nich pre slovenskú atletiku strategické miesto.

Odhadované náklady na realizáciu 400 metrového okruhu so 6 dráhami a so sektormi pre skok do výšky a diaľky na futbalovom štadióne sú 450 000 eur. Vlani bol súkromný investor pripravený prispieť sumou vo výške 50 000 eur a Slovenský atletický zväz prisľúbil financovanie projektovej dokumentácie v hodnote 12 000 eur. Mesto podľa návrhu zmien rozpočtu ide teraz robiť projekt za vlastné.

-th-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články