Connect with us

Bleskovky

Mesto chce mať v predstavenstve Letiska Piešťany svoju ekonómku

Published

on

Mesto Piešťany chce zmeny v predstavenstve akciovej spoločnosti Letisko Piešťany. Podľa materiálu pripraveného pre rokovanie komisií, rady a zastupiteľstva, prichádza samospráva s návrhom na odvolanie Bohumila Klečáka a nomináciou Lucie Duračkovej. Tá pôsobí ako vedúca Odboru ekonomiky a podnikania Mestského úradu Piešťany. Bohumil Klečák je aktuálne zároveň riaditeľom letiska.


Predstavenstvo letiska momentálne tvoria Ján Marušinec ako predseda a členovia František Berec s Bohumilom Klečákom. Mesto Piešťany v dôvodovej správe materiálu uvádza, že k dnešnému dňu nemá priame personálne zastúpenie v štatutárnom orgáne a preto predkladá tento materiál za účelom poskytnúť možnosť schváliť navrhovanú nomináciu prípadne iné nominácie. Bohumil Klečák sa stal členom predstavenstva so súhlasom bývalého primátora Miloša Tamajku, zastupiteľstvo sa k tejto nominácii nevyjadrovalo. Súčasnému vedeniu letiska sa podarilo rozbehnúť v tomto roku pravidelné letecké spojenie s dovolenkovými destináciami a je predpoklad, že by mohlo dôjsť k zníženiu straty, ktorú letisko v minulosti produkovalo. V budúcom roku by malo opäť dôjsť k zvýšeniu počtu letov.

Členov predstavenstva volí valné zhromaždenie spoločnosti a v ňom zástupcovia akcionárov Trnavského samosprávneho kraja, Mesta Piešťany a Slovenskej republiky práve na návrh akcionárov. Podľa našich informácií piešťanský primátor už požiadal o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia.
-th-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články