Connect with us

Bleskovky

Materskú školu Považská majú slávnostne otvoriť o týždeň

Published

on

Materskú školu Považská po rekonštrukcii slávnostne otvoria 15. novembra popoludní. Informoval o tom primátor Peter Jančovič počas dnešného rokovania mestského zastupiteľstva.

Materská škola sa mala pôvodne rekonštruovať z eurofondov. Predošlým vedením vybratá firma však nezačala práce a radnica zmluvu s ňou ukončila. Nové vedenie samosprávy na čele s Petrom Jančovičom sa po voľbách rozhodlo neriešiť projekt cez eurofondy, ale vo vlastnej réžii. Okresalo pôvodný projekt a hľadalo dodávateľa. Ním sa stala firma Statikstav. Mesto s ňou uzavrelo zmluvu na realizáciu do 75 dní v sume necelých 87-tisíc eur.

Na konci augusta bol podpísaný dodatok k zmluve, ktorým sa cena realizácie rekonštrukcia zvýšila na 104 952 eur z dôvodu nutnosti prác naviac. Podľa zverejnenej zmluvy ich treba vyplynula až pri realizácii stavby a objednávateľ ich ani pri vynaložení náležitej starostlivosti predvídať. Medzi prácami naviac v dodatku sú spomenuté murárske práce ako frézovanie drážiek v strope, vysekanie v stenách a podlahách, zamurovanie a začistenie drážiek pre elektroinštalačný kábel.

Ďalej navýšenie prác spojených so zámenou pôvodných okien, vybúraním pôvodných okien a vnútorných a vonkajších parapetných dosiek. Navýšenie prác spojených s vyvesením alebo zavesením okenného krídla, montáž kazetového stropu na chodbách (zakrytie rozvodov plynu, rozvodov TUV, nových poistných ventilov, elektroinštalácií), centrické umiestnenie osvetlenia chodby a tým rovnomerný rozptyl svetla, zmena typu svietidiel, ale aj dodávka a montáž rozvodnej skrine, ističov, prúdových chráničov, vypínačov.

Spomína sa aj demontáž nevyhovujúceho ventilátora v kuchyni, osadenie nového ventilátora, zapojenie a vyspravenie okolia ventilátora, či navýšenie prác po odbornej obhliadke zástupcami Slovenského plynárenského priemyslu v plynomerni a kuchyni – výmena ventilov, zváranie, demontáž a montáž plynomeru, plombovanie 2x a administratíva SPP Rovnako sa navýšili práce na podlahách, zmena soklov pre lepšiu údržbu, vyrovnávanie a zvýšená penetrácia podkladov.

-red-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články