Connect with us

Bleskovky

Ľudovít Winter sa dnes sťahuje

Published

on

Sochu Ľudovíta Wintera dnes presťahujú. Hoci už pred niekoľkými týždňami bolo avizované presťahovanie bronzovej sochy Ľudovíta Wintera z rekonštruovaného Kolonádového mosta, realitou sa stane dnes. Najmä obyvateľom Piešťan vadilo, že socha je stále zaprášená na stavenisku. Podľa OZ Pro Winter za to môže zdĺhavý proces vyberania a zaistenia dočasného dôstojného umiestnenia sochy. Primátor pred mesiacom hovoril, že socha bude umiestnená pred Thermiou Palace, napokon bude pred Irmou.

„Po sérii rokovaní s partnermi projektu Socha Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, konkrétne predstaviteľmi Mesta Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany bude bronzová socha budovateľa piešťanských kúpeľov počas rekonštrukcie Kolonádového mosta dočasne umiestnená na Kúpeľnom ostrove pri kúpeľnom dome Irma,“ informovalo včera OZ Pro Winter prostredníctvom správy zverejnenej Mestom Piešťany.

„Zdĺhavý proces vyberania a zaisťovania dôstojného miesta na dočasné osadenie sochy počas rekonštrukcie Kolonádového mosta bol ovplyvnený prípravou odborného stanoviska autora sochy Mgr. art. Romana Hrčku ArtD., ako aj otázkou bezpečnosti umeleckého diela. Pôvodne sme totiž s partnermi uvažovali o niekoľkých alternatívach umiestnenia na mestskej i kúpeľnej strane od Kolonádového mosta. K osadeniu sochy na zvolené miesto bolo potrebné získať povolenie Krajského pamiatkového úradu v Trnave, ktorý náš pôvodný návrh na umiestnenie zamietol. Nasledovali rokovania k výberu náhradného miesta, ktoré je v súlade s myšlienkou projektu a tiež rešpektuje obmedzenia stanovené pamiatkarmi,“ informovali zástupcovia OZ realizujúceho myšlienku osadenia sochy.

V stredu 21. augusta pripravil autor sochy na zvolenom mieste záchytné body a dnes v piatok 23. augusta dôjde pod jeho dohľadom k samotnému premiestneniu sochy. Na presune budú spolupracovať pracovníci Služieb mesta Piešťany.

„O možných komplikáciách spôsobených rekonštrukciou Kolonádového mosta sme boli informovaní ešte počas rokovaní o termíne odhalenia sochy Ľudovíta Wintera. Vzhľadom na to, že snaha získať financie potrebné na osadenie sochy nám trvala niekoľko rokov a do verejnej zbierky prispelo mnoho obyvateľov mesta Piešťany, bolo pre nás i predstaviteľov Mesta mimoriadne dôležité sprístupniť hotové dielo širokej verejnosti čo najskôr. Socha bola po čiastočnom uzatvorení Kolonádového mosta riadne zabezpečená a všetky nasledujúce kroky sme koordinovali so stavebníkom i autorom sochy. Počas tohto obdobia nedošlo k žiadnemu poškodeniu diela. Veľmi nás teší, že sa nám podarilo nájsť soche pána Wintera dôstojné dočasné miesto v krásnom prostredí Kúpeľného ostrova,“ dodali predstavitelia OZ ProWinter.

-red- Zdroj: www.piestany.sk Foto: -th-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články