Connect with us

Bleskovky

Kúpele zatvárajú prevádzky

Published

on

Slovenské liečebné kúpele Piešťany potvrdili, že uzatvárajú svoje prevádzky. Udiať sa tak má do konca marca.

„Manažment SLKP,a.s. s poľutovaním oznamuje, že odstávka posledných kúpeľných prevádzok sa uskutoční do konca tohto mesiaca. Dátum znovuotvorenia kúpeľov je momentálne neznámy a bude sa odvíjať od rozhodnutia vlády,“ informovala Katarína Šimončičová z SLKP.

Kúpele po opatrení Úradu verejného zdravotníctva o uzatvorení hraníc najskôr prestali prijímať zahraničných klientov, ale pre kúpeľnú liečbu slovenských pacientov, ktorých pobyty hradili poisťovne zostali otvorené. Pre poskytovanie tejto služby dostali od úradu výnimku všetky slovenské liečebné kúpele. Niektoré ju nevyužili a priebežne zatvárali svoje prevádzky.

„V tomto momente predpokladáme, že naše prevádzky budú uzatvorené po dobu 1-3 mesiacov. Počas odstávky sa budeme sústrediť na údržbu záhrad, parkov a technických oblastí, aby naše hotely a balneo centrá boli pripravené na rýchle znovuotvorenie, hneď ako vláda zruší zákaz cestovania. Prajeme naším hosťom, zamestnancom ako aj obyvateľom mesta Piešťany pevné zdravie počas nasledujúcich týždňov a silu na prekonanie týchto ťažkých čias,“ napísal manažment SLKP vo svojom stanovisku.

-th- Ilustr. foto: SLK Piešťany

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články