Podľa článku zverejneného v stredu 18. marca Denníkom N skupina Slovákov, ktorá sa vracala zo zahraničia čaká na testy na COVID-19 v karanténnom centre v Piešťanoch. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky má v Piešťanoch viacero objektov spravovaných Centrom účelových zariadení.

Vracajúcich sa Slovákov umiestnili v Hoteli Signál neďaleko Sĺňavy. Vedúca zariadenia sa pre média odmietla vyjadrovať s tým, že informácie môže poskytnúť iba tlačové oddelenie Ministerstva vnútra SR. Pracovníci tlačového oddelenia na telefonickú otázku ohľadom zriadenia karanténneho centra nevedeli odpovedať a odporučili pýtať sa emailom. Na otázky vraj odpovedajú priebežne, avšak kedy sa k odpovedi dostanú, nevedeli povedať. Aktualizácia 19.3.2020 18:50 h: Tlačové oddelenie Ministerstva vnútra SR potvrdilo, že  zariadení je v karanténe 80 ľudí. Ďalšie informácie neposkytlo.

Na otázku či má vedomosť o zriadení karanténneho centra v Piešťanoch piešťanská mestská polícia jej aktuálny šéf Peter Gogol neodpovedal a odporučil pýtať sa kompetentných pracovníkov Mesta Piešťany. Vedúca kancelárie primátora Drahomíra Moretová sa k situácii tiež momentálne nevyjadrila a odporučila pýtať sa ministerstva vnútra.

Z dobre informovaného zdroja sa nám však podarilo zistiť, že v Hoteli Signál sú momentálne umiestnení v karanténe Slováci, ktorí sa vracali domov zo zahraničia cez Maďarsko a Českú republiku. Majú tu podstúpiť povinnú štrnásťdňovú karanténu pričom priestor zariadenia neopustia. 

Obyvatelia z lokality videli prísť dnes ráno autobus, ktorý priviezol ľudí do karantény, za sprievodu troch policajných áut. Pri vystupovaní ľudí asistovali zdravotníci v špeciálnom vybavení. Aktuálne je lokalita pod dohľadom polície.

Kapacita hotela pre rekreačné účely je viac ako 35 izieb s 90 stálymi lôžkami. Detailnejšie informácie prinesieme po vyjadrení jednotlivých kompetentných inštitúcií.

-th- Ilustr. foto: www.visitpiestany.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972