Connect with us

Bleskovky

Koronavírus: Slováci zo zahraničia čakajú na testy v karanténnom centre v Piešťanoch

Published

on

Podľa článku zverejneného v stredu 18. marca Denníkom N skupina Slovákov, ktorá sa vracala zo zahraničia čaká na testy na COVID-19 v karanténnom centre v Piešťanoch. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky má v Piešťanoch viacero objektov spravovaných Centrom účelových zariadení.

Vracajúcich sa Slovákov umiestnili v Hoteli Signál neďaleko Sĺňavy. Vedúca zariadenia sa pre média odmietla vyjadrovať s tým, že informácie môže poskytnúť iba tlačové oddelenie Ministerstva vnútra SR. Pracovníci tlačového oddelenia na telefonickú otázku ohľadom zriadenia karanténneho centra nevedeli odpovedať a odporučili pýtať sa emailom. Na otázky vraj odpovedajú priebežne, avšak kedy sa k odpovedi dostanú, nevedeli povedať. Aktualizácia 19.3.2020 18:50 h: Tlačové oddelenie Ministerstva vnútra SR potvrdilo, že  zariadení je v karanténe 80 ľudí. Ďalšie informácie neposkytlo.

Na otázku či má vedomosť o zriadení karanténneho centra v Piešťanoch piešťanská mestská polícia jej aktuálny šéf Peter Gogol neodpovedal a odporučil pýtať sa kompetentných pracovníkov Mesta Piešťany. Vedúca kancelárie primátora Drahomíra Moretová sa k situácii tiež momentálne nevyjadrila a odporučila pýtať sa ministerstva vnútra.

Z dobre informovaného zdroja sa nám však podarilo zistiť, že v Hoteli Signál sú momentálne umiestnení v karanténe Slováci, ktorí sa vracali domov zo zahraničia cez Maďarsko a Českú republiku. Majú tu podstúpiť povinnú štrnásťdňovú karanténu pričom priestor zariadenia neopustia. 

Obyvatelia z lokality videli prísť dnes ráno autobus, ktorý priviezol ľudí do karantény, za sprievodu troch policajných áut. Pri vystupovaní ľudí asistovali zdravotníci v špeciálnom vybavení. Aktuálne je lokalita pod dohľadom polície.

Kapacita hotela pre rekreačné účely je viac ako 35 izieb s 90 stálymi lôžkami. Detailnejšie informácie prinesieme po vyjadrení jednotlivých kompetentných inštitúcií.

-th- Ilustr. foto: www.visitpiestany.sk

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články