Connect with us

Bleskovky

Koronavírus: Mestský úrad zatvárajú na neurčito. Ľudia nerešpektovali obmedzený režim vybavovania stránok

Published

on

Dnes popoludní opätovne zasadol Krízový štáb mesta Piešťany, ktorý rokoval o zásadných rozhodnutiach Ústredného krízového štábu. Výsledkom je rozhodnutie, že Mestský úrad v Piešťanoch bude od piatku 13. marca až do odvolania pre verejnosť uzavretý vrátane klientského centra, podateľne a pokladne.

Podľa vyjadrenia samosprávy zamestnanci MsÚ naďalej pracujú v pravidelnom režime a služby občanom budú poskytovať telefonicky alebo prostredníctvom e-mailov.

Tesne popoludní zverejnila radnica na svojej facebookovej stránke status, v ktorom sa konštatuje, že ľudia nechápu, že obmedzený režim vybavovaní stránok je zavedený k eliminovaniu šírenia koronavírusu. „Termíny platieb daní a poplatkov sú posunuté, preto je až zarážajúce, keď pri pokladni mestského úradu stojí dlhý rad občanov, poniektorí aj so svojimi deťmi. Pokiaľ máte potrebu niečo vybavovať, komunikujte telefonicky alebo elektronicky, prípadne svoje otázky napíšte a vložte do schránky pri vstupe do budovy mestského úradu. Nepodceňujte výzvy úradov! Buďme navzájom disciplinovaní, súdržní, ohľaduplní! Situácia je naozaj vážna!“ upozornili predstavitelia samosprávy.

Podrobnosti o opatreniach Mesta Piešťany v súvislosti so zabránením šírenia koronavírusu nájdete tu.

-red- Zdroj: Mesto Piešťany

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články