Connect with us

Bleskovky

Koronavírus: Cirkus Metropol „uviazol“ v Piešťanoch. Prosí o pomoc s krmivom

Published

on

Český cirkus Metropol mal začať aktuálnu sezónu vystúpeniami v Piešťanoch predstaveniami od 12. do 15. marca. Podľa vyjadrenia spolumajiteľky cirkusu Stanislavy Šimkovej sa však šapitó stavať nebude a predstavenia sa neuskutočnia. Cirkus musí postaviť stany pre zvieratá, keďže ich nemôžu nechať v kamiónoch. Dostal sa však do situácie, keď nemá dostatok krmiva ani prostriedkov a prosí o pomoc. 

Cirkus si po zime sľuboval dobré rozbehnutie sezóny, avšak koronavírus zmenil plány na boj o prežitie. Na Slovensku sú aktuálne zakázané všetky kultúrne, športové a spoločenské podujatia, čo platí aj pre cirkus. Podľa vyjadrenia hovorcu mesta Piešťany Martina Ričányho, cirkus po včerajšom zasadnutí mestského krízového štábu dostal odporúčanie neorganizovať hromadné podujatia. Cirkus Metropol to podľa S. Šimkovej rešpektuje. Dostali sa však do nezávideniahodnej situácie. Keď nezískajú z predstavení príjem, ktorý očakávali, budú im chýbať peniaze na krmivo, ale aj na to, aby mohli kúpiť naftu a presunúť sa na iné miesto, čo by však teraz i tak veľa nevyriešilo.

Advertisement
Hello GPT

„Sme závislí na predstaveniach. Prostriedky, ktoré za ne zarobíme putujú hneď do krmiva aj pre 50 veľkých kusov zvierat, ktoré sú súčasťou nášho cirkusu. Sme v krízovom stave, musíme v Piešťanoch rozložiť stany pre zvieratá a prečkať aktuálnu situáciu s koronavírusom, nemáme však dostatok krmiva a peňazí na dlhší čas pre naše zvieratá,“ opisuje situáciu Stanislava Šimková, ktorá ešte vlani pôsobila ako trénerka divých šeliem.  Po tom ako vstúpil na Slovensku do platnosti zákaz drezúry a vystupovania šeliem, mačkovité šely v manéži neuvidíte, avšak stále sú súčasťou cirkusu a návštevníci sa na ne môžu za normálnych okolností môžu pozrieť. 

„Zakázať vystupovanie šeliem nám vedeli, ale teraz, keď sme v kríze, nám asi nikto nepomôže. Prosíme preto o pomoc ľudí, ktorí by nám vedeli poskytnúť krmivo – seno, granule, či napríklad mäso, aby sa nám ozvali. Týždenne skonzumujú naše zvieratá celú kravu. Pomohol by aj akýkoľvek drobný finančný dar, vďaka ktorému by sme dokázali nakŕmiť zvieratá a prečkať kým sa situácia zlepší,“ hovorí S. Šimková.

Cirkus Metropol má vo zverinci arabských žrebcov, poníkov, ťavy, lamy, pudlíkov, oslov, ale i tigra ussurijského, leva berberského a ďalšie zvieratá. Pre prípadnú pomoc môžete kontaktovať S. Šimkovú na čísle +421 949 735 604.

Advertisement
Hello GPT

-th- Foto: Z.Masarovičová, Cirkus Metropol

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články