Trnavský župan ocenil v utorok 10. septembra na slávnostnom galavečeri tridsaťjeden osobností kraja. Poďakovanie predstaviteľov TTSK patrilo profesionálom v oblasti školstva, kultúry, zdravotníctva, sociálnych vecí, dopravy a občianskej spoločnosti, ale aj športu. Medzi laureátmi bol aj piešťanský rodák cyklista Jozef Metelka.

„V cyklistike zdravotne postihnutých sa presadil krátko po vstupe do profesionálneho športu, na majstrovstvách sveta v Mexiku v roku 2014, kde získal jednu zlatú a dve strieborné medaily. Patrí  medzi elitu paracyklistov, čo potvrdzuje dlhodobo stabilnými výkonmi na vrcholných podujatiach. V roku 2016 sa zúčastnil na paralympijských hrách v Riu, kde získal dve zlaté a jednu striebornú medailu. V roku 2019 získal titul Majstra sveta v dráhovej paracyklistike v individuálnych stíhacích pretekoch na 4 k m a titul vicemajster sveta v stíhacích pretekoch na 1 km,“ znie zdôvodnenie ocenenia.

Jozef Metelka sa oceňovania nebol zúčastniť, nakoľko práve v týchto dňoch bojuje o ďalšie cenné kovy na majstrovstvách sveta na ceste v Holandsku. Poslal teda aspoň krátky pozdrav prostredníctvom videa:

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972