Connect with us

Bleskovky

Hraná Krížová cesta pripomenie utrpenie Ježiša Krista

Published

on

Hraná Krížová cesta pripomenie utrpenie Ježiša Krista. Pripravili ju farníci z kostola sv. Štefana na piatok 19. apríla. Pozývajú všetkých prostredníctvom nej k hlbšiemu prežitiu Veľkonočných sviatkov.

V roku 2016 hrané pašijové hry pripravili mladí a žiaci Cirkevnej spojenej školy

Krížová cesta v parčíku pri kostole sv. Štefana (medzi ulicami Pod Párovcami a Štefánikova) sa uskutoční dopoludnia o 9:00 h. V prípade nepriaznivého počasia bude presunutá do kostola.

Dobrovoľníci, ktorí sa podieľajú na hranej Krížovej ceste, by radi sprostredkovali divákom hlboký duchovný zážitok. Veria, že Krížová cesta pomôže pochopiť význam Ježišovej obety a vyzdvihnúť hodnoty kresťanstva. Pri tejto príležitosti dobrovoľníci kúpili, nechali vyrobiť, či sami pripravili dvadsať kostýmov, vďaka ktorým budú jednotlivé osoby príbehu, viac ako autentické. Práve zanietení dobrovoľníci sa organizačne, materiálne i personálne podieľajú na príprave celej Krížovej cesty.

Večer Krížová cesta na Červenú vežu

Vo večerných hodinách sa v Piešťanoch uskutoční tiež Krížová cesta na Červenú vežu. Stretnutie je naplánované o 19:30 h pri kostole sv. Cyrila a Metoda. Odtiaľ prejdú účastníci spoločne až ku krížu v Beethovenovej aleji a budú premýšľať v meditáciach na jednotlivými zastaveniami.


-red-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články