Connect with us

Bleskovky

Hodina a pol parkovania zadarmo na Nálepkovej nateraz nebude, ZŤP parkujú ďalej zdarma

Published

on

Návrh Všeobecne záväzného nariadenia mesta Piešťany o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na parkovisku s automatickým závorovým systémom na Nálepkovej ulici zastupiteľstvo neschválilo. Nateraz zostávajú veci tak ako platia v súčasnosti. Návrh radnice a Služieb mesta Piešťany, aby bola hodina a pol parkovania zdarma, neprešiel. Zdravotne postihnutí mali mať podľa nového návrhu rovnako len hodinu a pol zdarma a potom mali platiť rovnako ako ostatní. Ani tu napokon k zmene nedochádza a zdravotne postihnutí budú naďalej na Nálepkovej parkovať zdarma.

Parkovisko Nálepkova po rekonštrukcii Foto: Mesto Piešťany

Návrh zmien v parkovaní sprevádzala vo štvrtok 13. februára na mestskom zastupiteľstve dlhá diskusia. Viacerým poslancom prekážala nepripravenosť a nekoncepčnosť zmien v parkovaní, keď sa VZN malo meniť po tretí raz za pol roka. Rovnako apelovali na to, že sa pripravuje koncepcia statickej dopravy, ktorá by mala dať odpovede ako ďalej s parkovaním v Piešťanoch. Poslanci kritizovali vedenie mesta, za slabú komunikáciu pri príprave tohto VZN a neprerokovanie plánovaných navrhovaných zmien.

Primátor Peter Jančovič apeloval na poslancov, že je potrebné návrh VZN schváliť, že je to ďalší krok k riešeniu problematiky parkovania. Podľa P. Jančoviča zavedenie hodiny a pol zdarma má vodičov motivovať k vyššej obrátkovosti. Predkladatelia nevedeli presne definovať ako sa po schválení návrhu nakoniec bude vyvíjať ekonomika, apelovali na to, že ide o postupné nastavovanie a uvidí sa ako ďalej.

Téme sa budeme venovať  v ďalšom rozsiahlejšom materiáli.

-th- 

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články