Connect with us

Bleskovky

Generálneho riaditeľa TAVOS-u odvolali

Published

on

Predstavenstvo Trnavskej vodárenskej spoločnosti odvolalo tento týždeň generálneho riaditeľa Radovana Foltinského. Dôvody zatiaľ neboli špecifikované. Zasadala aj dozorná rada spoločnosti, ktorej najväčšími akcionármi sú mestá Trnava a Piešťany.

Podľa vyjadrenia vedúcej kancelárie primátora Mesta Piešťany Drahomíry Moretovej sa mimoriadne zasadnutie dozornej rady spoločnosti TAVOS uskutočnilo v piatok 28. februára ráno. „Na zasadnutí bol Ing. Foltinský dozornou radou odvolaný z funkcie predsedu a člena predstavenstva spoločnosti. Na tomto zasadnutí nebol zvolený nový člen. Primátor mesta Piešťany Peter Jančovič ako zástupca akcionára oznámil, že na uvoľnené miesto Mesto Piešťany navrhne svojho nominanta,“ uviedla D. Moretová.

Piešťanské zastupiteľstvo vlani v novembri schválilo nomináciu poslanca Jána Stachuru na post člena predstavenstva. Dozorná rada si však vybrala iného kandidáta a do predstavenstva schválila starostu obce Ratkovce Martina Červenku.

Podľa vyjadrenia predstaviteľov piešťanskej samosprávy za nového generálneho riaditeľa  predstavenstvo spoločnosti menovalo doterajšieho podpredsedu predstavenstva Ing. Vladimíra Púčika.

Či ide o trvalé menovanie, alebo dočasné a uskutoční sa výberové konanie na tento post, sme odpoveď zatiaľ nedostali. K situácii sa zatiaľ nevyjadrili predstavitelia najväčšieho akcionára Mesta Trnava.

Spoločnosť TAVOS čelila v uplynulých týždňoch kritike pre zmenu systému platieb za dodávku vody a služieb, keď klasické odpočty a fakturáciu chcela nahradiť preddavkovými platbami.

-th-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články