Connect with us

Bleskovky

Do práce na bicykli – možnosť zapojenia sa pomaly končí

Published

on

Počas mája sa uskutoční už šiesty ročník celonárodnej kampane „Do práce na bicykli“. Tohtoročné motto je   „Roztočíme to spolu“. Ak to chcete roztočiť aj vy, čas na registráciu sa kráti. Posledný termín je 5. mája.

Mesto Piešťany ako samospráva je zaregistrované. Teraz je rad na jednotlivých záujemcov z radov študentov od 15 rokov a obyvateľov resp pracovníkov firiem, aby vytvorili súťažné tímy.  Účastníci nemusia mať trvalé bydlisko v Piešťanoch, dôležité je sídlo ich školy či pracoviska v Piešťanoch.

Jeden tím môže mať minimálne 2 a maximálne 4 členov, pričom každá organizácia (škola, firma) môže mať ľubovoľný počet tímov. Každý súťažiaci sa môže zaregistrovať iba jedenkrát.

Podrobné informácie k súťaži nájdete na www.dopracenabicykli.eu.

Vlani sa do kampane zapojilo 81 samospráv a zaregistrovaných bolo 3332 tímov. Tie mali v sumáre 11 061 členov.  Všetci účastníci spolu prešli takmer 1,4 milióna kilometrov, spravili 211 656 jázd a ušetrili cez 400-tisíc kh CO2. Priemer najazdených kilometrov na jedného účastníka bol 126,34 km.

Vrámci kampane súťažiaci bojujú o atraktívne ceny v podobe elektrického bicykla, elektrokolobežky či skladacích bicyklov. Okrem toho  podporia svoje mesto aj v súťaži o cyklostojiská s verejnými cyklopumpami, ktoré poputujú do 5 aktívnych samospráv.

-red- Ilustr. foto: -mp-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články