Úvod Bleskovky Do práce na bicykli – možnosť zapojenia sa pomaly končí

Do práce na bicykli – možnosť zapojenia sa pomaly končí

REKLAMA

Počas mája sa uskutoční už šiesty ročník celonárodnej kampane „Do práce na bicykli“. Tohtoročné motto je   „Roztočíme to spolu“. Ak to chcete roztočiť aj vy, čas na registráciu sa kráti. Posledný termín je 5. mája.

Mesto Piešťany ako samospráva je zaregistrované. Teraz je rad na jednotlivých záujemcov z radov študentov od 15 rokov a obyvateľov resp pracovníkov firiem, aby vytvorili súťažné tímy.  Účastníci nemusia mať trvalé bydlisko v Piešťanoch, dôležité je sídlo ich školy či pracoviska v Piešťanoch.

Jeden tím môže mať minimálne 2 a maximálne 4 členov, pričom každá organizácia (škola, firma) môže mať ľubovoľný počet tímov. Každý súťažiaci sa môže zaregistrovať iba jedenkrát.

Podrobné informácie k súťaži nájdete na www.dopracenabicykli.eu.

Vlani sa do kampane zapojilo 81 samospráv a zaregistrovaných bolo 3332 tímov. Tie mali v sumáre 11 061 členov.  Všetci účastníci spolu prešli takmer 1,4 milióna kilometrov, spravili 211 656 jázd a ušetrili cez 400-tisíc kh CO2. Priemer najazdených kilometrov na jedného účastníka bol 126,34 km.

Vrámci kampane súťažiaci bojujú o atraktívne ceny v podobe elektrického bicykla, elektrokolobežky či skladacích bicyklov. Okrem toho  podporia svoje mesto aj v súťaži o cyklostojiská s verejnými cyklopumpami, ktoré poputujú do 5 aktívnych samospráv.

-red- Ilustr. foto: -mp-

REKLAMA