Elektrárňa Piešťany sa vo svojich vzdelávacích aktivitách venuje aj témam z oblasti ekológie, trvalo udržateľného rozvoja, využívania prírodných zdrojov a energií. Tento rok bude preto oslavovať aj Deň Zeme  vo veľkom štýle. Bohatý program na vás čaká už v sobotu 27. apríla.

Onakô vám prezradí ako žiť bez obalov, Príjemné veci povedia ako znížiť produkciu plastov v domácnosti. Alchemix sa bude zaoberať toxickými látkami v kozmetike a v domácnosti. Prednáška Proapis má názov Ľudia a včely. Kvaslulienka vás zoznámi s kváskovaním a Biotéka priblíži témy celostného zdravia, prírodného staviteľstva a permakultúry. Vo finále sa návštevníci dozvedia viac o projekte Piešťanského sadu. 

Deň Zeme v Elektrárni obohatí obľúbené podujatie Nadácie ZSE – Rozprúdime regióny. Ak sa vám páčili jesenné ukážky tradičných ľudových remesiel, môžete sa tešiť znova! V programe Rozprúdime regióny podporuje Nadácia ZSE projekty, ktoré zviditeľňujú tradičné zvyky konkrétnych regiónov. V priestoroch Elektrárne zažijú návštevníci na jednom mieste ochutnávku z aktivít vybraných projektov a sami si vyskúšajú tradičné remeselnícke techniky.

Pripravené sú tiež dielničky pre malých i veľkých, občerstvenie a predajné stánky. 

Vstup je voľný.

red Zdroj: Elektrárňa Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972