Connect with us

Bleskovky

Čaká legendárnu Inčučunu rekonštrukcia?

Published

on

Mesto Piešťany si objednalo projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu detského ihriska Inčučuna na Potočnej ulici. Jej realizátorom je piešťanská firma Statikreal a samospráva za ňu zaplatila 2260 eur.

Podľa objednávky je obsahom projektovej dokumentácie architektúra, statické posúdenie základov a návrh riešenia jeho sanácie. Súčasťou má byť aj návrh oplotenia z plotových panelov žiarovo pozinkovaných, alebo poplastovaných a brána so šírkou pre prechod vozidiel údržby. Projekčná firma mala zrealizovať tiež zameranie a zakreslenie jestvujúcej zelene, ako i návrh zdravotechniky.

Príprava projektovej dokumentácie je prvým, krokom pre riešenie situácie nie príliš dobrého stavu ihriska, na ktorom sa už podpísal zub času. O rekonštrukcii tohto ihriska sa uvažovalo už v predošlých rokoch, napokon však prednosť dostalo ihrisko vo vnútrobloku sídliska „Pentagon“. Aká je predpokladaná výška investície a či sa dostane už do budúcoročného rozpočtu samospráva zatiaľ neinformovala.

Výdavky na rekonštrukciu detských ihrísk v Piešťanoch stúpli v rokoch 2014 až 2018. Samospráva za toto obdobie preinvestovala na detských ihriskách cez 150-tisíc eur, rádovo 40-tisíc eur ročne, s výnimkou roku 2015. V rozpočte pre rok 2019 neboli vyčlenené prostriedky na rekonštrukcie detských ihrísk. Koľko voľných prostriedkov na roky poddimenzovanú oblasť nájde vedenie mesta pre budúci rok, bude známe po schválení rozpočtu, ktorý by malo prerokovať zastupiteľstvo 12. decembra.

-th- Ilustr. foto: Skauti a th

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články