Aktuality

Zvýšenie miezd lekárov a sestier vyjde nemocnicu na 70-tisíc mesačne

By 19. apríla 2012No Comments

Takto sa podľa vedenia Nemocnice Alexandra Wintera zvýšia náklady od 1. júla. Právne kľučky nechystajú. Pomôcť by malo ministerstvo.

[singlepic id=9108 w=320 h=240 float=left]„Plošná úprava ceny práce je v niekoľkých vlnách. Tá prvá bola od 1. januára, týkala sa len lekárov. Druhá je od 1. apríla, týka sa sestier a pôrodných asistentiek. A ďalšia sa od 1. júla týka opäť lekárov. V týchto troch vlnách je rozloženie, ktoré pre nás bude predstavovať nárast nákladov zhruba o 70-tisíc eur mesačne,“ uviedol riaditeľ Róbert Mamrilla.

Dodal, že hľadanie právnych kľučiek nie je správnym riešením, pretože by išlo o obchádzanie zákona, ktorý plošné zvýšenie platov nadiktoval: „V krátkej dobe očakávame usmernenie od zriaďovateľa.“ Tým je ministerstvo zdravotníctva.

Z pohľadu hospodárenia je NAW aj naďalej v strate. Mamrilla vidí príčiny najmä v minulosti: „Viacero rokov tu chýbali progresívne rozhodnutia pri riešení finančnej situácie a krytia dlhovej služby.“ Ako ďalej uviedol, počas jeho pôsobenia došlo k viacerým úsporám. „Tie sa však nepremietajú do prijímovej stránky. Umožňujú iba navýšiť hotovosť, ktorú teraz bude potrebné použiť na platy.“ Navýšenia platieb, ktoré urobili poisťovne ani zďaleka nepokryjú tieto náklady.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972