Odvodňovanie svahu pokračuje aj tri dni po tom, čo sa v katastri obce Banka zosunulo na príjazdovú cestu asi 1 500 kubíkov zeminy. Geológ príde na obhliadku miesta v priebehu budúceho týždňa. Dovtedy budú na ceste z Piešťan do Hlohovca platiť dopravné obmedzenia.

[singlepic id=50770 w= h= float=center]

Mobilné semafory tam riadili premávku bez väčších problémov aj v piatok 10. januára. K miestu zosuvu prichádzali zvedavci, niektorí z nich sa však nezastavili na vyznačenom mieste a nebezpečný svah si obzerali celkom zblízka.

„Priestor okolo zosunutej pôdy je vyznačený páskou, a osoby majú vstup na tieto miesta zakázaný,“ upozornila krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Polícia v súvislosti s udalosťou, ktorá sa stala v utorok 7. januára popoludní, prijala niekoľko opatrení. „V prvých dňoch sme usmerňovali a riadili dopravu na mieste šiestimi policajnými hliadkami a na výpomoc prišli aj dve hliadky mestskej polície. V rámci krízového riešenia situácie sa polícia vyjadrovala k obchádzkovým trasám a opatreniam na zabezpečenie bezpečnosti občanov,“ informovala hovorkyňa.

Polícia podľa jej slov vykonáva pravidelné cestné kontroly, ktorých súčasťou je aj sledovanie svahu a jeho okolia. „V priebehu budúceho týždňa by malo prísť k opätovnému posúdeniu situácie a to aj s ohľadom na dopravu,“ dodala Mária Linkešová.

Ministerstvo životného prostredia avizovalo, že obci Banka so sanáciou zosuvu pomôže (viac info tu).

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972