Rezort Piešťany by mal mať nového  predsedu predstavenstva, keďže Peter Tremboš sa vzdal v decembri minulého roka funkcie. Poslanci piešťanského mestského zastupiteľstva odhlasovali, že by ho mala nahradiť poslankyňa Zuzana Svrčeková. Tú však valné zhromaždenie oblastnej organizácie cestovného ruchu ani na dva pokusy nezvolilo do funkcie. Nepodporilo ju dostatočné množstvo zástupcov obcí.

Valné zhromaždenie, na ktorom mali poslankyňu piešťanského mestského zastupiteľstva zvoliť do funkcie sa uskutočnilo v pondelok 18. februára. Post predsedu predstavenstva v oblastnej organizácii obsadzujú samosprávy a doteraz to bol kandidát najsilnejšej, teda Mesta Piešťany. Najskôr od vzniku Rezortu Piešťany šéfoval predstavenstvu vtedajší primátor Remo Cicutto a v minulom volebnom období poslanec Peter Tremboš. Ten sa po minuloročných voľbách vzdal funkcie s odôvodnením, že reflektuje  výsledok a chce umožniť novému vedeniu mesta a poslaneckému zboru mať v Rezorte zástupcu, ktorý vzíde z ich návrhu. 

Zuzanu Svrčekovú nepodporili starostovia obcí

Piešťanské mestské zastupiteľstvo schválilo na svojom rokovaní v januári, že za predsedníčku predstavenstva má primátor Peter Jančovič na valnom zhromaždení navrhnúť poslankyňu Zuzanu Svrčekovú. Tak sa aj udialo, avšak pri hlasovaní nezískala dostatočnú podporu zástupcov samospráv, keď na to, aby bola zvolená, muselo za ňu hlasovať 60 percent z nich. Opakované rokovanie valného zhromaždenia bolo zvolané na stredu 20. februára. Ani na ňom však za Zuzanu Svrčekovú nehlasovalo dostatočné množstvo starostov a podporil ju len primátor Peter Jančovič.

Členmi Rezortu Piešťany za samosprávy sú Mesto Piešťany a obce Moravany nad Váhom, Veľké Orvište a Ostrov. Podľa starostu obce Ostrov Jozefa Tkácza došli starostovia k zhode, že by mal Rezort Piešťany viesť iný človek a navrhnutá poslankyňa, pričom z jeho strany určite nešlo o nič osobné keďže pani Svrčekovú nepozná. „Ja som bohužiaľ trochu zdravotne indisponovaný, takže som sa nemohol tento rok zúčastniť žiadneho stretnutia. Pani Svrčekovú osobne nepoznám, neprišiel som s ňou do kontaktu, čiže pre mňa ona nie je človek voči, ktorému by som niečo mal. Zhodli sme sa však, že v našom záujme (obcí pozn. redakcie) je podporiť iného kandidáta. Z našej iniciatívy vyšla výzva na tri mená pre mestské zastupiteľstvo, ktoré je vo štvrtok,“ povedal na margo hlasovania Jozef Tkácz. Podľa starostu ak bude niekto z navrhnutých súhlasiť a stotožní sa s ním aj poslanecký zbor Mesta Piešťany, nemajú problém akceptovať zástupcovia obcí tohto kandidáta.

O stanovisko k situácii sme požiadali aj Zuzanu Svrčekovú, ktorá napísala, že sa vyjadrí po rokovaní mestského zastupiteľstva. Po ňom bude zrejme známe aj meno, ktoré by mal primátor Peter Jančovič predostrieť na ďalšom valnom zhromaždení OOCR naplánovanom na začiatok marca.

Text a foto: -th- 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972