Župa: Jedna zamestnankyňa Úradu TTSK mala pozitívny test na Covid-19

Župa: Jedna zamestnankyňa Úradu TTSK mala pozitívny test na Covid-19

23. augusta 2020 Off Od PNKYSK

Na Úrade Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sú dočasne obmedzené návštevy verejnosti. V rámci protiepidemických opatrení merajú zamestancom teplotu.

Vo štvrtok 20. augusta 2020 bolo u jednej zo zamestnankýň Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) bol potvrdený vírus spôsobujúci ochorenie Covid-19. Zamestnankyňa bola identifikovaná Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave ako kontakt kontaktu pozitívne testovanej osoby, s ktorou sa zúčastnila na oslave.

Z preventívnych dôvodov, ešte pred vyhodnotením testu, Úrad TTSK prikázal prácu na doma zamestnancom, ktorí s touto zamestnankyňou prišli do styku. Následne boli aj títo zamestnanci otestovaní a po poučení o dodržiavaní epidemiologických opatrení boli umiestnení do domácej karantény na dobu 14 dní.

V budove Úradu TTSK sú dočasne obmedzené návštevy verejnosti. Platia epidemiologické opatrenia a zamestnancom je pri príchode do práce meraná teplota. A zvažujú sa ďalšie opatrenia po doručení výsledkov testov ďalších zamestnancov.

Úrad TTSK v prijímaní opatrení postupuje v spolupráci a podľa pokynov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.

Zdroj: Tlačová správa TTSK