Ako uvádza na svojom webe Mesto Piešťany, od septembra 2017 by v Základnej škole na Holubyho ulici mohla vzniknúť športová trieda. Na svoje by si v najbližších rokoch mali prísť futbalisti, basketbalistky i florbalisti. Holubyho škola pritom už v minulosti športovú triedu prevádzkovala a navštevovali ju mnohí súčasní úspešní plavci.

IMG_9143

O zriadenie takýchto tried požiadal v roku 2016 riaditeľ Vilém Vrba. „Súčasne so žiadosťou predložil aj projekt vypracovaný v spolupráci s Prvým futbalovým klubom Piešťany, Florbalovým klubom Páv Piešťany a Basketbalovým klubom mládeže Piešťany (Čajočky),“ uviedla hovorkyňa mestského úradu Eva Bereczová.

Pokiaľ by poslanci zámer schválili, prvá športová trieda bude vytvorená v 5. ročníku už v najbližšom školskom roku. „Postupom žiakov do vyšších ročníkov by počet športových tried každoročne vzrastal. V školskom roku 2021/22 by sa mal ustáliť na počte 5 športových tried, ktoré by zabezpečovali systematickú športovú prípravu plynule žiakom 5. až 9. ročníka,“ doplnila hovorkyňa. Od ministerstva školstva dostane škola na žiaka, ktorý navštevuje športovú triedu, vyšší mzdový nominatív ako na žiaka, navštevujúceho nešpecializovanú triedu. Škola zároveň predpokladá, že pri plánovanom počte žiakov dokáže vykryť prevádzkové aj mzdové náklady.

Mesto Piešťany, red; foto: vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972