Zomrel psychológ a karikaturista Vojtech Haring

Zomrel psychológ a karikaturista Vojtech Haring

3. januára 2014 Off Od

Vysokoškolský pedagóg a výtvarník Vojtech Haring zomrel v piatok 3. januára vo veku 71 rokov. Posledná rozlúčka bude vo štvrtok 9. januára o 13.00 h na cintoríne na Žilinskej ceste.

[singlepic id=35746 w= h= float=center]

Vojtech Haring bol na verejnosti známy nielen vďaka svojmu povolaniu. Odborník z oblasti psychológie vyučoval na univerzitách a má za sebou aj bohatú publikačnú činnosť. Ako výtvarník otváral nielen vo svojom rodnom meste niekoľko autorských aj spoločných výstav. Okrem toho bol zakladateľom Ochotníckeho súboru Ivana Stodolu pri Mestskom kultúrnom stredisku Piešťany.

„Jeho postava šuhajka s výrazným gestom ruky, so sprievodným slovom aj bez neho, pohotovo reaguje na impulzy a inšpirujúce podnety doby. Taká je jeho karikatúra. Vydáva ostré svedectvo o našej etape dejín. Prináša raz oslobodzujúci smiech inokedy vážne zamyslenie nad beznádejou perspektívnych ašpirácií našej civilizácie,“ povedala o jeho tvorbe Zora Petrášová, kurátorka výstavy pri príležitosti jeho 70. narodenín, ktorú otvorili v októbri 2012 v galérii Fontána.

Počas vernisáže predviedol Vojtech Haring aj svoj spisovateľský a básnický talent. Pozrite sa ako ho vnímal jeho priateľ, karikaturista Vladimír Pavlík:

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=S2aan44N_ew[/youtube]

(red/pic)