Dňa 15. júla 2020 vo veku 61 rokov zomrel kariérny diplomat, ekonóm, prekladateľ, piešťanský rodák Mgr. Miloslav Beňačka. Mesto Piešťany o tom v sobotu informovalo prostredníctvom facebooku.

Po absolvovaní vysokoškolského štúdia Miloslav Beňačka pracoval v Chirane Export-Import Piešťany a v súkromnej sfére. Od roku 1996 začala jeho diplomatická kariéra.

Najprv pôsobil ako 1. tajomník na veľvyslanectve SR v Soule (Kórejská republika) a v rokoch 2004-2008 ako obchodný radca na veľvyslanectve SR v Bukurešti (Rumunsko). Po návrate z Rumunska zastával funkciu riaditeľa odboru medzinárodného obchodu na Ministerstve hospodárstva SR. Potom pracoval na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR ako hlavný štátny radca na sekcii hospodárskej spolupráce a v rokoch 2012-2013 bol riaditeľom odboru riadenia ekonomickej diplomacie.

V rokoch 2013-2017 bol ministrom zahraničných vecí SR menovaný do funkcie zástupcu veľvyslanca, konzula a ekonomického diplomata na veľvyslanectva SR v Helsinkách (Fínsko) s akreditáciou pre Estónsko. Po návrate pôsobil na Ministerstve zahraničných a európskych záležitostí SR.

Popri náročnej práci v zahraničí nezabúdal na svoje rodisko. Významnou mierou pomohol našej knižnici pri spracúvaní databázy o diplomatoch z Piešťan. Niekoľko rokov bol tiež funkcionárom HK Havrani a veľkým fanúšikom piešťanského hokeja.

Posledná rozlúčka s Mgr. Miloslavom Beňačkom bude v pondelok 20. júla 2020 o 14.30 h na cintoríne na Bratislavskej ceste v Piešťanoch.

Česť jeho pamiatke!

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972