Čitateľ PNiek Karol Belas nám poslal niekoľko fotografií, ako vyzerajú smetné koše v piešťanskom parku a v súvislosti s tým sa pýta: „Čo robí mestská polícia?“ Fotografie sme preposlali aj mestským policajtom a ich vyjadrenie pridáme v aktualizácii. 

DSCF0418

„Chodím do parku pravidelne takmer každý deň, “ píše v maili K. Belas,  „a nemôžem si nevšimnúť, že takisto pravidelne tu každý druhý-tretí deň pribúdajú zdevastované smetné koše. Vyzerá to tak, že ničenie tohoto verejného majetku nie je zriedkavosťou, ale sa tu deje pravidelne, takmer každú noc. V tejto súvislosti ma napadá otázka, akú iniciatívu v potieraní tejto trestnej činnosti vykonáva mestská polícia?“ pýta sa.

„Myslím, že vypátrať a dolapiť vandalov pri čine by nemal byť problém. Veď takáto činnosť určite nie je bez hluku a ani bez svetelných efektov, ako o tom svedčí vyhoretý smetný koš na jednej z fotografií. V nočnom tichu tým skôr. Na mestských policajtov obvykle natrafím v parku nanajvýš ráno, keď sa vezú v aute okolo Domu umenia, niekedy tam aj desiatujú. Na skupinky bezdomovcov na lavičkách, obklopených fľašami od lacného alkoholu a hŕbami odpadkov, tu natrafíte oveľa častejšie. Alebo máme my, bežní občania, „vyprázdniť bojové pole“ a prenechať náš park vandalom a bezdomovcom?“

 Karol Belas, Piešťany/red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972