Zlomenú značku na Rázusovej ulici majú na svedomí dvaja mladíci, ktorí ju zhodili minulý víkend počas noci zo soboty na nedeľu. O koho ide, sa podľa vyjadrenia mestskej polície zo záznamu nedá rozoznať. Kamery  však ukázali, že im stačilo sa len trochu oprieť, aby skončila na zemi. Stĺp, ktorý značku držal, už bol totiž značne skorodovaný.  Náčelník Marcel Mihalik sa vyjadril, že okolie budú monitorovať hliadky častejšie, najmä počas piatkových a sobotných nocí.

Po uverejnení článku sa totiž na našej FB stránke objavilo viacero komentárov s odkazmi na podobné vyčíňanie podgurážených návštevníkov neďalekých nočných barov.  „Každý víkend to isté, pred zrúcaninou LIPA – krásnym vchodom na pešiu zónu v Piešťanoch – nadránom bitky, hádky, kopanie do plechového plota …“ píše sa v jednom z nich.  „Vytrhnutá značka prikázaný smer obchádzania začiatkom novembra o 5:00 hod. Osobne som bol svedkom. Soplák s ďalšími dvoma, napití jak xxx,“ tvrdí ďalší komentujúci.

 

 

vietor lipa plot

Tu bol „páchateľom“ silný vietor, plot pri Lipe však podľa obyvateľov z okolia láka aj návštevníkov, idúcich z baru

„Uvedomujeme si, že v okolí sa nachádzajú dva nočné podniky, ktoré sú otvorené až do skorých ranných hodín,“ hovorí náčelník mestskej polície a dopĺňa, že hliadky budú tieto oblasti monitorovať častejšie, najmä počas víkendu. Mestskí policajti zároveň požiadali  Služby mesta Piešťany o osadenie novej dopravnej značky na Rázusovej a tiež o kontrolu stavu ďalšieho značenia na území mesta. Korózia päty stĺpu totiž ukázala, že k pádu by mohlo dôjsť aj jeho vlastnou váhou.  Následky by v takom prípade boli možno oveľa dramatickejšie…

-red-, ilustr. foto: archív PNky

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972