Do redakcie sme dostali informáciu a varovanie od obyvateľa mesta, ktorý nechce byť menovaný, že v Piešťanoch si zlodeji bicyklov vymysleli novú stratégiu – bicykel  vezmú na stanicu a pošlú vlakom ako batožinu do iného mesta.

cyklisti

Podľa nášho zdroja už o tom vedia aj policajti, dokonca ho vraj na stanicu hneď poslali, aby si tam bicykel alebo zlodeja skúsil pohľadať…Policajná hovorkyňa Mária Linkešová z Krajského riaditeľstva policajného zboru však túto informáciu nepotvrdila: „Oznamovatelia krádeží polícii neuvádzajú tento spôsob krádeže. Nie je však vylúčené, že sa obracajú aj na príslušníkov mestskej polície. Polícia všetky prípady zadokumentuje a rieši ich zákonným spôsobom,“ uvádza vo svojom stanovisku.

REKLAMA

banner-marec01

„Z hľadiska prevencie odporúčame cyklistom, aby si bicykle vždy riadne uzamkli na miesta, na to určené. Vyhýbať sa skôr tmavým a menej frekventovaným miestam.  Cenné veci a vybavenie bicykla si vždy radšej zoberte so sebou. Niektoré bicykle umožňujú, aby si cyklista mohol krátkodobo znefunkčniť použitie bicykla, čo tiež môže odradiť zlodeja,“ upozorňuje hovorkyňa.

Potešujúcou správou však je, že podľa štatistík polície počet krádeží bicyklov klesol: „Polícia zaevidovala od začiatku roka 7 krádeží bicyklov. Pre porovnanie, v minulom roku prijali policajti za to isté obdobie 11 oznámení. Tento počet z roka na rok skôr klesá. Kým v roku 2014 sme zaznamenali 77 krádeží bicyklov, napr. v roku 2006 ich policajti riešili 273 a v roku 2003 až 848,“ píše Mária Linkešová.

-ad-, foto: archív


About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972