Sviečky si berú bez platenia, môžu tým spôsobiť to, že nebudú k dispozícií ani pre ľudí, ktorí chcú za ne platiť.

Piešťanský cintorín na Žilinskej ceste nemá predajňu, v ktorej by mohli jeho návštevníci kúpiť sviečku alebo kvety pre svojich zosnulých. Túto službu už niekoľko mesiacov supluje firma, ktorá ponúka sviečky v stojane pri vchode na cintorín a spolieha sa na poctivosť ľudí.

Radnica včera informovala, že sviečky z tohto stojana čoraz častejšie miznú bez platenia. Kvôli nepoctivým osobám preto môžu o túto službu prísť všetci.

„V ostatnom čase sa niektoré indivíduá zamerali na sviečky v stojane, ktoré sú k dispozícii návštevníkom cintorína na Žilinskej ceste za jedno euro. Firma, ktorá stojan inštalovala vyšla v ústrety verejnosti, keďže pri tomto cintoríne sa nenachádza predajňa kvetov a sviec. Sviečky však každý deň miznú v rukách zlodeja a nik za ne neplatí. Je možné, že o túto službu prídeme vinou darebákov, ktorým nie je nič posvätné, ani miesto posledného odpočinku našich spoluobčanov,“ uvádza Drahomíra Moretová, vedúca kancelárie primátora.

Cintorín na Žilinskej ceste mestská polícia pomocou kamerového systému nestráži. Ten je nainštalovaný iba na cintoríne na Bratislavskej ceste. Mesto preto vyzýva ľudí, aby si všímali prípadných zlodejov a ich protizákonné konanie nahlasovali na bezplatnom telefónnom čísle mestskej polície 159.

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972