Víkend na prelome novembra a decembra bol poznačený viacerými vlámaniami a krádežami. Pravdepodobne traja zlodeji úradovali celú noc zo soboty 1. decembra na nedeľu 2. decembra v priemyselnom areáli na Vrbovskej ceste. Prenikli do viacerých skladov a firiem, avšak najväčšiu škodu napáchali až nad ránom v grafickom štúdiu a dielni. Zachytili ich kamery, ale veľkú hlavu si z toho nerobili. Medzi  šiestou a siedmou ráno odviezli na vozíku a bicykli počítače, oblečenie i elektrické náradie. Mohli sa pohybovať po Vrbovskej ceste, alebo okolí. Ak by ste mali   indície smerujúce k dolapeniu páchateľov, či už ste ich videli, alebo spoznávate na základe videa, prípadne vecí, ktoré sa možno niekde snažia speňažiť, kontaktujte políciu, alebo našu redakciu.

Zlodeji podľa dostupných informácií boli zrejme traja. Dvaja prechádzali sklady, či dielne, ktoré sa im násilím podarilo otvoriť, ďalší strážil priestor pred objektom. Do grafického štúdia sa pokúšali dostať cez toalety, ale neúspešne. Boli však vytrvalí a napokon sa im podarilo vypáčiť dvere na garáži. Cez ňu sa dostali do dielne a kancelárie.

Odcudzili šesť počítačov Apple iMac27, ale aj mobil Apple iPhone 7. Okrem toho odniesli väčšie množstvo reklamného textilu ako tričká, tielka, mikiny a šiltovky.

Z dielne ukradli tiež elektrické náradie, pričom si vyberali len kvalitnejšie. Majiteľom prevádzky zmizlo náradie Bosch profesional – príklepová vŕtačka, kotúčová píla, akuskrutkovač, ale aj akuskrutkovače Makita a Dewalt. Okrem toho zlodeji zobrali aj motorovú pílu Sthil. Veci si odviezli na vozíku, ktorý našli vo firme. Na konci rabovačky rozbili kamery, ktoré celú ich aktivitu zaznamenali.

REKLAMA

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972